XXIII Niedziela zwykła – 10.09.2023

1. W sobotę 9 września 2023 roku Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczęliśmy Misje Święte w naszej Parafii Św. Mikołaja. Misje głoszą kapłani z Zakonu Braci Mniejszych O. Hieronim Stypa OFM i O. Justyn Berus OFM, których serdecznie pozdrawiamy, witamy i zapewniamy o naszej modlitwie. Program Misji Świętych jest umieszczony w Biuletynie Parafialnym, na stronie internetowej Katedry (kliknij), na Facebooku i w gablocie. Zakończenie Misji Świętych w niedzielę 17 września na wszystkich Mszach16 świętych. Na zakończenie Misji Świętych procesja i postawienie Krzyża Misyjnego przed Katedrą.

2. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego dzisiaj to jest niedziela 10 września: 11.30 – dla dzieci; 18.00 – dla młodzieży.

3. W czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Suma Odpustowa w Katedrze o godz. 10.00 i 18.00.

4. W tym tygodniu obchodzimy:
 środa (13.09.) – Św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła,
 piątek (15.09.) – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej,
sobota (16.09.) – świętych Męczenników Korneliusza, Papieża i Cypriana,Biskupa.

5. Przygotowanie osób dorosłych do bierzmowania powyżej 20 roku życia rozpocznie się w środę 20 września o godz. 19.00 w sali Domu Parafialnego.

6. Pamiątki z bierzmowania, które odbyło się w czerwcu, można odebrać dziś po Mszy Świętej w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach pracy kancelarii.

7. W naszej parafii działa wspólnota młodzieżowa Ruchu Światło-Życie tzw. Oaza. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z ks. Łukaszem. Zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej na spotkania oazowe w piątki o godz. 16.30 . Spotkania prowadzi katechetka pani Agnieszka Mucha.

8. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski.

9. Wszystkim życzymy dobrego i owocnego przeżycia Misji Świętych w naszej Parafii oraz owocnego uczestniczenia w Eucharystii i słuchaniu nauk misyjnych.