grupy duszpasterskie

Wspólnota Światło-Życie (Oaza)

OAZA to wspólnota dla dzieci i młodzieży. Podczas cotygodniowych spotkań dzieci i młodzież zajmują się kolejnymi tematami formacyjnymi, które mają prowadzić ich ku dojrzewaniu w wierze i odpowiedzialności za Kosciół.

Spotkania OAZY dla dzieci i młodzieży odbywają się w piątki o godzinie 16:30.

Opiekunem wspólnoty jest ks. Łukasz Sołtysiak.

foska

Liturgiczna Służba Ołtarza

Liturgiczna Służba Ołtarza skupia dzieci i młodzież służące podczas liturgii w naszym kościele. Ich obecność przy ołtarzu jest radością całej parafii i ubogaca życie religijne katedry.

Zbiórki ministrantów odbywają się w soboty o godz. 10:00, w domu parafialnym. Obecnie pozostają zawieszone do odwołania.

Opiekunem tej grupy jest ks. Łukasz Sołtysiak.

Skauci Europy

Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Federacja Skautingu Europejskiego powstała w 1982 r., ale nawiązuje do tradycji skautowej i harcerskiej, której historia sięga 1920 r., kiedy to ojciec Sevin – francuski jezuita – zorganizował pierwsze zastępy katolickiego skautingu, opierając się na metodzie gen. Roberta Baden-Powell’a (www.skauci-europy.pl).

Elbląscy skauci swoje zbiórki mają w soboty o godz. 8:00 w Bażantarnii.

Zastępowym starszej grupy jest Grzegorz Wierzbicki, akelą (opiekunem) wilczków jest Pan Michał Wierzbicki, a duszpasterzem ks. Piotr Kanarek.

5a909b460f9f0_o_large
odnowa_logo-286x300

Odnowa w Duchu Świętym

Odnowa w Duchu Świętym to grupa modlitewna. jej członkowie odkrywają charyzmaty, jakimi Duch Święty obdarza wierzących i służą nam wszystkim swoją modlitwą.

Spotkania odbywają się we wtorki o 18:45.

Opiekunem grupy jest ks. Piotr Chmura.

Krąg biblijny

Krąg Biblijny powstał przy katedrze w roku 2011. Przez ten okres członkowie grupy spotykają się na cotygodniowych spotkaniach by rozważać Słowo Boże najbliższej niedzieli. Mają one miejsce w poniedziałki o godz. 19:00. Obecnie odbywają się na platformie zoom, kod dostępu (meeting id) to: 313 830 0974).

Opiekunem grupy jest ks. Marek Piedziewicz.

bibila
unnamed (1)

Ruch Lednicki

Ruch Lednicki powstał w Polsce na bazie dorocznych spotkań Lednica 2000. Gromadzi młodzież, która stara się podążać ku dojrzałości chrześcijańskiej oraz posługiwać podczas różnych wydarzeń tym, co jest szczególnie charakterystyczne dla spotkań lednickich, czyli… tańcem.

Spotkania odbywają się w czwartki o godz. 19:00.

Opiekunem wspólnoty jest ks. Marek Piedziewicz.

Domowy Kościół

Domowy Kościół tworzą małżeństwa zaangażowane w duchowy rozwój oparty o zasady Ruchu Wiara i Światło założonego przez ks. Franciszka Blachnickiego. W naszej parafii funkcjonują dwa kręgi Domowego Kościoła zrzeszające 9 małżeństw. Ich program formacyjny dotyczy nie tylko kształtowania więzi z Bogiem, ale również budowania relacji małżeńskiej i rodzinnej w oparciu o zobowiązania Domowego Kościoła.

Opiekunami kręgów są ks. Marek Piedziewicz i ks. Piotr Chmura.

dk_logo
music-4525012_1920

Chór parafialny

Nasz chór parafialny działa od 1946 roku. Jego członkowie, pod batutą organisty katedralnego, p. Janusza Borowskiego, uświetniają swoim śpiewem uroczystości parafialne i katedralne.

Próby odbywają się w poniedziałki w domu parafialnym o godzinie 18:45. Obecnie pozostają zawieszone do odwołania.

Schola liturgiczna

Schola Liturgiczna to nowa inicjatywa muzyczna katedry, powstała we wrześniu 2020 roku. Młodzi ludzie przygotowują utwory liturgiczne oraz chorał gregoriański, by w ten sposób ubogacać sprawowaną w katedrze liturgię.

Próby odbywają się w czwartki o godz. 18:45. obecnie pozostają zawieszone.

Opiekunem Scholi jest ks. Piotr Chmura.

calligraphy-1527820_1920
wiara-i-swiatlo-logo

Wspólnota wiara i światło

Wspólnota Wiara i Światło pochodzi z Francji. Od wielu lat zrzesza także w naszej parafii dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, ich rodziców oraz wolontariuszy.

Spotyka się na Mszy św. w trzecie niedziele miesiąca o godzinie 13:00, a potem na spotkaniach formacyjnych.

Opiekunkami wspólnoty są p. Katarzyna Grabowska i ks. Marek Piedziewicz.

parafialny zespół caritas

Parafialny Zespół caritas tworzą osoby zaangażowane w pomoc charytatywną. Regularnie przeprowadzką zbiórki ofiar na rzecz potrzebujących naszej parafii. Odwiedzają ich w domach, rozpoznają sytuację poszczególnych rodzin i udzielają im pomocy. Obecnie maja pod swoja opieką 37 rodzin.

Opiekunem tej grupy jest ks. Piotr Chmura.

unnamed (2)
20180122212546

Żywy różaniec

Wspólnota Żywego Różańca otacza modlitwą cała naszą parafię. Jej członkowie modlą się w ważnych intencjach Kościoła, świata i naszej Ojczyzny.

Wspólna modlitwa ma miejsce w katedrze każdego dnia po Mszy św. porannej, czyli ok. 07:30.

Odpowiedzialną za tę wspólnotę jest p. Władysława Zawierta.

Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa

Straż honorową NSPJ to odpowiedź chrześcijan na skargę Chrystusa wypowiedzianą do Apostołów w Ogrójcu: „nie mogliście jednej godziny czuwać ze Mną?” Mt 26, 40b. Członkowie Straży modlą się więc wynagradzając Jezusowi za zniewagi i obojętność. Motywem modlitwy wynagradzającej jest więc miłość do Pana i pragnienie bliskości z nierozumianym, wzgardzonym i cierpiącym Jezusem.

Opiekunem grupy jak ks. prałat Stanisław Błaszkowski.

logo-strazowe-polskie-napisy-bez-tla-250x250
cross-699616_1920

Liturgiczna Służba Ołtarza Dorosłychg

Służba Liturgiczna Dorosłych od wielu lat jest częścią naszej parafii. Także dorośli mężczyźnie włączają się w posługę podczas liturgii i nabożeństw.

Opiekunem grupy jest ks. prałat Stanisław Błaszkowski.

GRUPA KATEDRA ELBLĄG
(elbląska pielgrzymka piesza
na jasną górę)

Od wielu lat grupa Katedra Elblag pielgrzymuje do duchowej stolicy Polski w ramach Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej. Wcześniej pątnicy wędrowali tam w ramach grupy Drużno-Elbląg. To niezwykłe wydarzenie, którym jest piesza pielgrzymka rozpoczyna się 28.07., a kończy 11.08. Przez 15 dni pielgrzymi odbywają prawdziwe rekolekcje w drodze, słuchają Bożego Słowa, budują nowe relacje, pokonują kilometry i własne ograniczenia.

Opiekunem pielgrzymki jest ks. Piotr Kanarek.

37825320_1918797384825873_8988032125663969280_n