
1. W środę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
2. W czwartek wspominamy bł. Dorotę z Mątów, patronkę diecezji elbląskiej.
3. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30.
4. Z dniem 30 czerwca 2026roku ks. Stanisław Błaszkowski kończy posługę duszpasterską jako proboszcz Parafii Św. Mikołaja w Elblągu. Od 1 lipca 2026 roku przechodzi do stanu księży emerytów Diecezji Elbląskiej.
5. W czwartek 25 czerwca po Mszy św. o godz. 18.00 w Katedrze Św. Mikołaja odbędzie się koncert okolicznościowy z okazji obchodów 780 – lecia nadania praw miejskich Miastu Elbląg.
6. Zapraszamy na pielgrzymkę samolotową do Gruzji i Armenii w dniach: od 4 do 15 września. Zapisy w kancelarii parafialnej i u ks. Pawła. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 22 czerwca o godz. 19.30 w sali domu parafialnego.
7. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski.
8. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim za pomoc w przygotowaniu ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała. Wszystkim za każdy gest i życzliwość niech Pan Bóg wynagrodzi.
9. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
śp. Kalinę Piotrowską – l. 66 z ul. Freta.