
1. Dzisiaj Niedziela Najświętszej Trójcy.
2. W czwartek 4 czerwca UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA – Boże Ciało. Msze św. w Katedrze będą odprawiane o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 18.00. W tym roku trasa procesji ze względu remont ulicy 1 Maja będzie zmieniona. Po Mszy św. o godz. 10.00 z Katedry św. Mikołaja wyrusza procesja do czterech ołtarzy. Zakończenie procesji przy Kościele Miłosierdzia Bożego. Po zakończeniu procesji, w Kościele Miłosierdzia Bożego zostanie odprawiona Msza św. Zachęcamy, by przyozdobić trasę procesji.
3. Od piątku po Bożym Ciele do czwartku następnego tygodnia, będzie trwać oktawa Bożego Ciała w jej ramach procesja eucharystyczna wokół kościoła.
4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych w naszym kościele o17.30.
5. Jutro obchodzimy Dzień Dziecka. Wszystkim dzieciom życzymy błogosławieństwa Bożego i radości.
6. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej w Katedrze Świętego Mikołaja w Elblągu odbędzie się w niedzielę 7 czerwca na Mszy św. o godz. 11.30.
7. W niedzielę 7 czerwca o godz.13.00, Mszę św. Prymicyjną odprawi nasz parafianin Kacper Grabowski -Redemptorysta. – serdecznie zapraszamy..
8. Dzisiaj 31 maja przypada pierwsza rocznica beatyfikacji 15 Sióstr Katarzynek Męczenniczek. Wśród nich jest S. M. Aniceta Skibowska, która pracowała w Elblągu jako zakrystianka kościoła św. Mikołaja i pielęgniarka środowiskowa. Za ich przyczyną wypraszajmy potrzebne łaski dla siebie i dla innych oraz dla całej diecezji elbląskiej.
9. I – sobota miesiąca – Msza św. o godz. 8.30 w intencjach Żywego Różańca. Po Mszy św. w sali domu parafialnego- spotkanie – agapa. Zapraszamy.
10. Dzieci, obchodzące rocznicę pierwszej Komunii świętej zapraszamy na próbę, która odbędzie się w katedrze we wtorek 02 czerwca o godz. 18.40.
11. Dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii św. oraz te, które w tym roku obchodzą rocznicę Pierwszej Komunii św. przychodzą w albach na Mszę św. w Boże Ciało o godz.10.00 i biorą udział w procesji Bożego Ciała.
12. Serdecznie zapraszam mężczyzn i młodzież męską do pracy w Boże Ciało na godz.5.30 na przygotowanie ołtarzy. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski.
13. W minionym tygodniu odszedł do wieczności:
śp. Zdzisław Ponichtera l.72 z Osiedla Adamowa.