Przejdź do treści

Wniebowstąpienie Pańskie

    1. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy.

    2Dzisiaj Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego.

    3. Dzieci, które w sobotę 16 maja przystąpiły do Pierwszej Komunii Św. w ramach białego tygodnia, do piątku włącznie, przychodzą na nabożeństwo majowe i Mszę św. o godz. 17.30.

    4.W następną niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

    5. Dzisiaj rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Elblągu

    6. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej w Katedrze Świętego Mikołaja odbędzie się w niedzielę 7 czerwca 2026 roku na Mszy św. o godz. 11.30.

    7. O godz.19.00 w niedzielę 24 maja zostanie odprawiona Msza św. Polowa przy krzyżu na ulicy Nizinnej. Okolicznych mieszkańców i pozostałych wiernych serdecznie zapraszamy. 

    8.W sobotę 23 maja na Mszy św. o godz. 11.00 w Katedrze Św. Mikołaja w Elblągu Biskup Elbląski Wojciech Skibicki udzieli święceń diakonatu alumnom naszego  seminarium duchownego.

    9. Parafia katedralna jako współorganizator zaprasza na IV Elbląski Festiwal Organowy. Odbędzie się on w czwartek 14 maja o godz.19.00 w katedrze św. Mikołaja. Wstęp jest wolny.

    10. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego” z dodatkiem „Gość Elbląski”

    11.W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
    – śp. Andrzej Sławomir Soja –       l. 66 z ul. Hetmańskiej,
    – śp. Zbigniew Józef Burdienko – l.63 z ul. Rzeźnickiej.