XXXIII Niedziela zwykła – 19.11.2023

Życie jak wielka szansa. Bóg obdziela talentami, człowiek ma je rozwijać.
Czytaj dalej – JUTRO NIEDZIELA
(Fot. Przypowieść o talentach na drzeworycie z 1712 r. Leniwy sługa szuka zakopanego talentu, a pozostali dwaj przynoszą swe zarobki panu – źródło Wikipedia)

1. Różaniec z wypominkami za zmarłych o godz. 17.30. Msza św. zbiorowa za zmarłych codziennie o godz. 18.00. Kartki na Zaduszki i na Mszę św. zbiorową za zmarłych można składać przez cały listopad.

2. We wtorek 21 listopada o godz. 19.00 w Katedrze odbędzie się spotkanie dla Rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. Bardzo proszę o potraktowanie tego spotkania jako obowiązkowe.

3. W tym tygodniu obchodzimy:
poniedziałek (20.11.) Św. Rafała Kalinowskiego, kapłana,
wtorek (21.11.) Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny’
środa (22.11.) Św. Cecylii, Dziewicy i Męczennicy,
piątek (24.11.) Świętych Męczenników Wietnamskich.

4. Zapraszamy na Wieczór Uwielbienia „ODPOCZNIJ WE MNIE”, który odbędzie się w naszej katedrze w piątek (24.11.2023) o godz. 20.00. Wieczór animować będzie śpiew zespołu MySłowni.

5. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę samolotowa na Cypr śladami wczesnego chrześcijaństwa. Termin: 30 kwietnia-4 maja (majówka). Program pielgrzymki jest wyłożony na stolikach przy wyjściu z kościoła. Spotkanie informacyjne odbędzie się 2 grudnia (sobota) o godz. 19.00 w sali na plebanii. Zapisy i więcej informacji u ks. Łukasza Sołtysiaka.

6. W każdą 3. niedzielę miesiąca po Mszy Świętej o godz. 13.00 odbywa się na plebanii spotkanie wspólnoty Wiara i Światło, która skupią rodziny z dziećmi niepełnosprawnymi. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Zapraszamy również wolontariuszy, którzy chcieliby  zaangażować się w życie wspólnoty. Więcej informacji udziela ks. Łukasz Sołtysiak. Najbliższe spotkanie już dziś po Mszy o godz. 13.00.

7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

8. Pan Organista Janusz Borowski i Pan Kościelny Jacek Wróbel roznoszą po domach i mieszkaniach naszej Parafii opłatki na wigilijny stół. Poświęcony opłatek, którym dzielimy się podczas Wigilii jest symbolem jedności i pokoju. Niech nie zabraknie go w naszych domach i mieszkaniach podczas Wigilii Bożego Narodzenia.

9. W dzisiejsza niedzielę po wszystkich Mszach św., będzie można nabyć kalendarz parafialny na rok 2024. Zawiera on 81 fotografii obrazujących życie naszej parafii w roku 2023. Zawiera również informacje o głównych świętach i wydarzeniach parafialnych. Został przygotowany w dużym, czytelnym formacie A3. Ofiara za kalendarz wynosi 25 zł. Zachęcamy do nabycia.

10. Serdecznie zapraszamy do udziału w zabawie integracyjnej organizowanej przez naszą parafię. Już 13.01. odbędzie się II Bal Charytatywny przygotowany przez wspólnotę Domowego Kościoła. Spotkamy się w Sali Wiktoria przy zabawie tanecznej, dobrych posiłkach i integracji prowadzonej przez wodzireja. Podczas balu odbędzie się również licytacja z przeznaczeniem na Caritas naszej parafii. Koszt udziału wynosi 200 zł. od osoby. Zapisy trwają w zakrystii i kancelarii parafialnej.

11. Za tydzień ofiary składane do puszek przed Katedrą są przeznaczone na działalność charytatywną diecezji i parafii.

12. Bóg zapłać za złożone ofiary na nasze Seminarium Duchowne,

13. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski.

14. W minionym tygodniu odeszły do wieczności:
– śp. Jadwiga Budzelewska z ul. 1 Maja – l. 87,
– śp. Helena Pilejczyk z ul. Szkolnej – l. 92,
– śp. Halina Trzyna z ul. Mącznej – l. 87.