XXXIII Niedziela zwykła – 14.11.2021

Wówczas ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego w obłokach z wielką mocą i chwałą. Wtedy pośle On aniołów i „zgromadzi swoich wybranych z czterech stron świata, od krańca ziemi po kraniec nieba”. (Mk 13)

1. W niedzielę  nieszpory z wypominkami za zmarłych o godz. 17.30. W dni powszednie różaniec z wypominkami za zmarłych o godz. 17.30. Msza św. zbiorowa za zmarłych codziennie o godz. 18.00.

2. Kartki na Zaduszki i Mszę św. zbiorową za zmarłych są wyłożone na stolikach przy wyjściu z Katedry. Prosimy o czytelne ich wypełnienie i złożenie  w zakrystii, Kancelarii Parafialnej lub na tacę. Kartki na Zaduszki i na Mszę św. zbiorową za zmarłych można składać przez cały miesiąc listopad. Zachęcamy do korzystania z odpustu zupełnego za zmarłych.

3. W tym tygodniu obchodzimy:
wtorek (16.11.)-Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia
 środa (17.11.) – Św. Elżbiety Węgierskiej
czwartek ( 18.11.)  – Błogosławionej Karoliny Kózkówny, Dziewicy i Męczennicy. Msza św. o godz. 7.00 w Kaplicy Bł. Karoliny
sobota (20.11.) – Św. Rafała Kalinowskiego – kapłana.

4. Za tydzień Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Zakończenie roku kościelnego. Na Mszy Świętej o godz. 11.30 kandydaci na ministrantów zostaną dopuszczeni do służby liturgicznej.

5. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek z przeznaczeniem na pomoc migrantom.

6. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski.

7. W nocy z piątku na sobotę 19./20 listopada odbędzie się w naszej świątyni XIV Czuwanie Młodzieży Diecezji Elbląskiej. Chcemy dobrze przyjąć młodych ludzi, którzy do nas przyjadą. Przygotowujemy dla nich posiłek a wszyscy, którzy chcą się w niego wyłączyć mogą przynieść ciasto lub inne słodkie wypieki. Będziemy je przyjmować w domu parafialnym w piątek 19.11. od 16:00 do 19:00.

8. Dziś kończą się zapisy na pielgrzymkę do Matemblewa planowaną na 20.11.

9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:
śp. Helena Pęsik – l. 64 z ul. Dojazdowej.