XXXII NIEDZIELa zwykła – 12.11.2023

Panny Mądre poł. XII w. (katedra w Magdeburgu) [https://pl.wikipedia.org/wiki/Panny_Mądre_i_Panny_Głupie]
„Scenariusz końca” to scenariusz początku. Do wyboru dwie role: mądrych albo głupich.
Czytaj dalej – JUTRO NIEDZIELA

1. Różaniec z wypominkami za zmarłych o godz. 17.30.Msza św. zbiorowa za zmarłych o godz. 18.00. Kartki na i na Mszę św. zbiorową za zmarłych można składać przez cały miesiąc listopad.

2. W tym tygodniu obchodzimy:
piątek (17.11.) – Św. Elżbiety Węgierskiej,
sobota (18.11.)- Błogosławionej Karoliny Kózkówny, Dziewicy i Męczennicy.

3. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory,komputery). Zbiórka będzie miała miejsce w dniach: 13 listopada 2023 rokudo 15 listopada 2023 roku. Zakończenie zbiorki w środę 15 listopada 2023 rokuo godz. 11.00. Sprzęt można składać do garażu w podwórku przy DomuParafialnym. Ulotki są wyłożone na stolikach.

4. Od poniedziałku  – 13 listopada nasz Pan Organista Janusz Borowski i Pan Kościelny Jacek Wróbel będą rozprowadzać po domach i mieszkaniach naszej  parafii opłatki na stół wigilijny. Poświęcony opłatek, którym dzielimy się podczas Wigilii jest symbolem jedności i pokoju. Niech nie zabraknie go w tym roku w naszych domach i mieszkaniach.

5. Już w kolejną niedzielę po wszystkich Mszach Świętych, będzie można nabyć kalendarz parafialny na rok 2024. Zawiera on 81 fotografii obrazujących życie naszej parafii w roku 2023. Zawiera informację o głównych świętach i wydarzeniach parafialnych. Został przygotowany w dużym, czytelnym formacie A3. Ofiara za kalendarz wynosi 25 zł.

6. Dzisiaj o godzinie 19.00 w Katedrze odbędzie się spotkanie kandydatów pierwszego roku przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania.

7. Dzisiaj przed Katedrą  zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie Dzień Solidarności  z Kościołem Prześladowanym.

8. Bóg zapłać za złożone ofiary na prace remontowe przy Katedrze i DomuParafialnym.

9. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę są przeznaczone na utrzymanienaszego Seminarium Duchownego. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.

10. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski.

11. W  minionym tygodniu odszedł do wieczności:
śp. Stefan Cegiel – l. 87 z Alei Tysiąclecia.