XXX Niedziela zwykła – 24.10.2021

Jezus uzdrawia niewidomego w pobliżu Jerycha.
(Séc. XVII. Por Eustache Le Sueur, atualmente na Galeria Sanssouci, em Potsdam, na Alemanha.)

1. Różaniec codziennie o godz. 17.30. Dla dzieci: wtorek i czwartek o 16.30.

2. W czwartek  28 października – święto Świętych Szymona i Judy Tadeusza.

3.  W niedzielę 31 października w kościele Św. Wojciecha w Elblągu przy ul. Wiejskiej 4, o godz. 17.30 rozpocznie się „V Elbląska Noc Świętych”. Będzie to radosny czas modlitwy, śpiewu i adoracji. Bliższe informacje są umieszczone w gablocie na zewnątrz Katedry.

4. Kartki na Zaduszki i Mszę św. zbiorową za zmarłych są wyłożone na stolikach przy wyjściu z Katedry. Prosimy o czytelne ich wypełnienie i złożenie  w zakrystii, Kancelarii Parafialnej lub na tacę.

5. W listopadzie bieżącego roku odbędzie się kurs na Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej w Diecezji Elbląskiej. Zainteresowanych mężczyzn w średnim wieku (30 – 60 lat) prosimy o zgłoszenie się w w zakrystii lub w Kancelarii Parafialnej. Zachęcamy do wzięcia udziału.

6. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski.

7. Po Mszy św. można  nabyć ilustrowany przewodnik po Katedrze (20 zł).

8. Bóg zapłać za złożone ofiary na naszą katedrę.

9. Dzisiaj po Mszach świętych parafialny zespół Caritas przed Katedrą zbiera ofiary do puszek na pomoc dla potrzebujących rodzin naszej Parafii.

10. Już w sobotę 30.10. o 07:00 rozpocznie się pielgrzymka autokarowa po sanktuariach warmińskich.

11. Zapraszamy także do kolejnego wyjazdu. 20.11. chcemy wyruszyć do sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Gdańsku-Matemblewie. Planujemy tam Eucharystię i drogę krzyżową. Z Matemblewa pojedziemy do Muzeum Emigracji w Gdyni. Będzie także czas na wspólny obiad i spacer nad morzem. Koszt wynosi 80 zł. Zapisy w kancelarii i zakrystii.

12. Serdecznie zachęcamy dzieci do śpiewu w scholi parafialnej, która działa pod opieką p. Łukasza Geska. Zapraszamy także rodziców, którzy potrafią grać na rożnych instrumentach do współtworzenia tego dzieła.

13. Na przełomie roku 2021/2022 odbędzie się w Turynie kolejne spotkanie młodzieży w duchu Taizé. Duszpasterstwo Młodzieży naszej diecezji organizuje autokar na to wydarzenie. Jest ono przeznaczone dla ludzi młodych od 18. do 35. roku życia. Szczegółowe informacje znajdują się na Facebooku Młodzież Diecezji Elbląskiej.

14. W minionym tygodniu odeszły do wieczności:
śp. Marian Piekara – l. 74 z ul. Nowodworskiej,
śp. Zofia Bełdycka – l. 86 z ul. Odzieżowej,
śp. Janina Mikołajczyk – l. 90 z ul. Hetmańskiej,
śp. Bogumiła Ślązak – l. 57 z ul. Zacisze