XXVIII Niedziela Zwykła – 11.10.2020

1. Dzisiaj obchodzimy XX Dzień Papieski TOTUS TUUS. Po Mszach św. przed Katedrą zbiórka do puszek z przeznaczeniem dla zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości.

2. W tym tygodniu obchodzimy:wtorek (13.10.) – Bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana, czwartek (15.10.) – Św. Teresy od Jezusa, Dziewicy i Doktora Kościoła, piątek (16.10.) – Św. Jadwigi Śląskiej, sobota (17.10.) – Św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika.

3. Różaniec codziennie o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci we wtorki i w czwartki o godz. 16.30.

4. 15 października obchodzimy Dzień modlitw za Dzieci Utracone. W Kościele bł. Franciszki Siedliskiej w Elblągu przy ul. Willowej 26o godz. 17.30 będzie różaniec a o godz. 18.00 Msza św. w intencji tychrodzin i małżeństw, którzy utracili swoje dziecko.

5. Za tydzień Niedziela Misyjna. Taca jest przeznaczona na misje.

6. W niedzielę 18 października obchodzimy liturgiczne wspomnienie Św.Łukasza Ewangelisty – patrona Służby Zdrowia. Tego dnia w Katedrze Św.Mikołaja w Elblągu, o godz. 18.00, Biskup Elbląski – Jacek Jezierski wraz zkapelanami elbląskich szpitali odprawi Mszę św. w intencji Służby Zdrowia.

7. W niedzielę 18 października po wszystkich Mszach św. będzie można nabyć kalendarze seminaryjne na 2021 rok. Ofiary składane przy nabyciu kalendarzy są przeznaczone na utrzymanie naszego Seminarium.

8. Dziś po Mszy Świętej wieczornej o godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie z kandydatami do Bierzmowania rok II grupa ks. Piotra Chmury. Spotkanie odbędzie się w katedrze.

9. W Biuletynie Parafialnym znajdują się kartki na Zaduszki i Mszę św.zbiorową za zmarłych. Prosimy o czytelne ich wypełnienie i złożenie wzakrystii, Kancelarii Parafialnej lub na tacę.

10. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski.

11. Bardzo proszę o zakładanie maseczek i gdzie to możliwe o zachowanie bezpiecznej odległości między osobami. Jest zagrożenie koronawirusem.

12. Bóg zapłać za złożone ofiary na Katedrę.