XXVIII Niedziela zwykła – 15.10.2023

 1. Różaniec w niedziele i dni powszednie o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci: poniedziałek i czwartek o godz. 16.30.
 1. W dzisiejszą niedzielę 15 października odbywa się zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 1. Poświęcenie różańców dzieciom, które przygotowują się do Pierwszej Komunii św. odbędzie się dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30.
 1. We wtorek 17 października o godz. 17.00 lub 19.00 w sali Domu Parafialnego odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej. Bardzo proszę o potraktowanie jednego terminu spotkań jako obowiązkowe.
 1. W niedzielę 22 października o godz. 19.00 w kościele parafialnym pw. św. Mikołaja odbędzie się spotkanie kandydatów pierwszego roku do sakramentu bierzmowania.
 1. W środę 18 października święto Św. Łukasza  Ewangelisty, Dzień Modlitw za pracowników Służby Zdrowia. W ich intencji będziemy się modlić na Mszy św. godz. 18.00, której przewodniczyć będzie Biskup Elbląski Jacek Jezierski. Serdecznie zapraszamy.
 1. Serdecznie zapraszamy małżeństwa z naszej parafii do dołączenia, do tworzącej się wspólnoty Domowego Kościoła. Już w niedzielę 29 października o 19.00 w Sali Domu Parafialnego odbędzie się spotkanie organizacyjne. Zapraszamy małżonków, także z dziećmi, do wysłuchania świadectwa jednego z małżeństw należących do tej wspólnoty, oraz do zapoznania się z informacjami o jej funkcjonowaniu. W razie pytań zapraszamy do kontaktu.
 1. Za tydzień 22.10. – Niedziela Misyjna. Taca jest przeznaczona na misje.
 1. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie można nabyć kalendarze seminaryjne. Ofiary składane przy nabyciu kalendarzy są  przeznaczone na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego.
 1. Kartki na Zaduszki i Mszę św. zbiorową za zmarłych są wyłożone na stolikach.   Czytelnie wypełnione kartki można składać w Zakrystii, Kancelarii Parafialnej lub na tacę.
 1. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski.
 1. W minionym tygodniu odszedł do wieczności:
  śp. Józef Dyk – l. 78 z DPS – Władysławowo