XXVIII Niedziela zwykła – 10.10.2021

Wtedy Jezus spojrzał na niego z miłością i rzekł mu: «Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną». Lecz on spochmurniał na te słowa i odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości. (Mk 10)

1. Dzisiaj obchodzimy XXI Dzień Papieski TOTUS TUUS. Po Mszach św. przed Katedrą zbiórka do puszek z przeznaczeniem dla zdolnej młodzieży z małych i biedniejszych miejscowości.

2. Różaniec codziennie o godz. 17.30. Dla dzieci: wtorek i czwartek o 16.30.

3. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
środa (13.10.) – Bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana,
piątek (15.10.) – Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła,
sobota (15.10.) – Św. Jadwigi Śląskiej.

4. Od 2004 roku w Polsce, 15 października obchodzony jest jako dzień dziecka utraconego. Wszystkich rodziców i bliskich, którzy przeżyli to trudne i bolesne doświadczenie zapraszamy tego dnia (piątek) 15.10.2021 r.) do kościoła pw. bł. Franciszki Siedliskiej w Elblągu, przy ul. Willowej 26. O godz. 17.30 będzie różaniec, a o 18.00 Msza św. odprawiana w intencji rodziców, którzy utracili dziecko przed lub zaraz po urodzeniu.

5. Za tydzień Niedziela Misyjna. Taca jest przeznaczona na misje.

6. Kartki na Zaduszki i Mszę św. zbiorową za zmarłych są wyłożone na stolikach przy wyjściu z Katedry. Prosimy o czytelne ich wypełnienie i złożenie w zakrystii, Kancelarii Parafialnej lub na tacę.

7. 30.10. (sobota) zapraszamy na pielgrzymkę po sanktuariach Maryjnych Warmii. Wyruszymy spod katedry o 07:00. Udamy się do Stoczka Klasztornego, gdzie poznamy historię internowania bł. Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Udamy się następnie do Świętej Lipki. Tam czeka nas Eucharystia oraz wspólny obiad. Pojedziemy następnie do Gietrzwałdu odmówić wspólnie różaniec. Koszt wyjazdu wynosi 70 zł. i obejmuje przejazd autokarem, obiad oraz ubezpieczenie. Zapisy trwają do 20.10. Minimalna ilość osób potrzebna do zorganizowania pielgrzymki to 30.

8. W piątek młodzież z naszej parafii pojedzie do Susza na Diecezjalne Czuwanie Młodzieży, które poprowadzi s. Augustyna Król OP z „domu chłopaków” w Broniszewicach. Zapisy na czuwanie trwają do jutra.

9. W niedzielę 17 października o godz. 18.00 Msza św. w intencji wszystkich elbląskich uczelni wyższych oraz w intencji Synodu w Kościele Katolickim.

10. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski.

11. Po Mszy św. można nabyć ilustrowany przewodnik po Katedrze (20 zł).

12. Bóg zapłać za złożone ofiary na naszą katedrę.

13. W minionym tygodniu odszedł do wieczności:
śp. Alfred Jan Wityczyn z ul. Tartacznej – l. 71