XXVII Niedziela zwykła – 8.10.2023

Spustoszona winnica to obraz kary Bożej. Ale to człowiek ją opuścił…
Czytaj dalej – JUTRO NIEDZIELA

1. Różaniec w niedziele i dni powszednie o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci: poniedziałek i czwartek o godz. 16.30.

2. Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej księdza Zbigniewa Drzała z Gdańska, który w naszej parafii na wszystkich Mszach św. Wygłosił kazanie na temat Oblicza Pańskiego przedstawionego na Całunie Turyńskim.

3. W sobotę 14 października serdecznie zapraszamy wspólnotę Żywego Różańca i wszystkich, którzy chcieliby włączyć się do tej wspólnoty na Mszę św. o godz. 8.30. Po Mszy św. odmówimy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem jedną część Różańca świętego. Po modlitwie w Katedrze zapraszamy na wspólne spotkanie – agapę – do sali parafialnej na poczęstunek i modlitwę różańcową.

4. W przyszłą niedzielę 15 października odbędzie się zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

5. Poświęcenie różańców dzieciom, które przygotowują się do Pierwszej Komunii św. odbędzie się w niedzielę 15 października na Mszy św. o godz. 11.30.

6. Już w najbliższy piątek odbędzie się kolejne nocne czuwanie młodzieży diecezji elbląskiej. Serdecznie zachęcamy młodych ludzi do skorzystania z tej propozycji. Informacje o czuwaniu można znaleźć na Facebooku Młodzież Diecezji Elbląskiej.

7. Szczerze pragniemy, żeby owocem misji świętych, które odbyły się w naszej parafii, było powstanie kolejnego kręgu wspólnoty Domowego Kościoła. To propozycja dla małżeństw, które chcą wspólnie pogłębiać swoje życie duchowe i budować coraz bardziej dojrzałą więź i relację. Bycie w Domowym Kościele, poprzez comiesięczne spotkania nie tylko wpływa na życie religijne, ale także na jakość małżeństwa i relacji w rodzinie. W naszej parafii działają 2 kręgi tej wspólnoty. Zachęcamy małżonków do przemyślenia i przedyskutowania tej propozycji. Za tydzień podamy termin spotkania dla osób zainteresowanych Domowym Kościołem

8. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski.

9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
śp. Jerzy Szarek – l. 75 z ul. Pomorskiej,
śp. Daniel Dybek – l. 63 z ul. Hetmańskiej