XXVII Niedziela Zwykła – 4.10.2020

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. W Katedrze adoracja Najśw. Sakramentu: 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, 17.30 – Różaniec i zakończenie adoracji.

2. Po Mszach św. przed Katedrą zbiórka do puszek na tzw. „Świętopietrze”, która miała się odbyć 29 czerwca. Jest ona z przeznaczona na Bazylikę Św. Piotra w Rzymie.

3. W tym tygodniu będziemy obchodzić: poniedziałek (5.10.) – Św. Faustyny Kowalskiej, środa (7.10.) – Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

4. Zapraszamy młodzież od 8. Klasy szkoły podstawowej do udziału w „Kursie Alpha dla młodzieży”. Jest to wydarzenie ewangelizacyjne, które pomaga odkryć dojrzałą wiarę. Pierwsze spotkanie odbędzie się w czw. O godz. 17:30 w salce nad garażami.

5. Różaniec codziennie o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci we wtorek i w czwartek o godz. 16.30.

6. Dzieci, które w sobotę przystąpiły do Pierwszej Komunii Św., przychodzą na różaniec na godz. 17.30 i na Mszę św. do czwartku włącznie.

7. W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się w Katedrze spotkanie dla młodzieży klas pierwszych szkół ponadpodstawowych która chce przygotować się do sakramentu bierzmowania.

8. W niedzielę 11 października obchodzimy XX Dzień Papieski TOTUS TUUS. Po Mszach św. przed Katedrą zbiórka do puszek z przeznaczeniem dla zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości.

9. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski.

10. Bardzo proszę o zakładanie maseczek i gdzie to możliwe o zachowanie bezpiecznej odległości między osobami. Jest zagrożenie koronawirusem.

11. Bóg zapłać za złożone ofiary na Katedrę.

12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Marianna Sabat z ul. Giermków – l. 82

śp. Jerzy Hubert Kliński z ul. Giermków – l. 79

śp. Anna Maria Klińska z ul. Giermków – l. 77