XXVI Niedziela zwykła – 26.09.2021

A kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą, temu lepiej byłoby kamień młyński uwiązać u szyi i wrzucić go w morze. (Mk 9)

Ks. Biskup Elbląski dr Jacek Jezierski DEKRETEM zwalnia Księdza mgra Piotra Kanarka z dniem 30 września 2021 roku ze stanowiska wikariusza parafialnego Parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Mikołaja w Elblągu. Od 1 października ks. Piotr Kanarek rozpoczyna studia specjalistyczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.(Katolicka Nauka Społeczna). Ks. Piotrowi dziękujemy za piękną i owocną pracę w naszej Parafii.

1. We wtorek 28 września o godz. 17.00 i 19.00 w sali Domu Parafialnego odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci klas trzecich przed Pierwszą Komunią św. Bardzo proszę o potraktowanie jednego terminu spotkań jako obowiązkowe.

2. Dzisiaj po Mszach św.  przed Katedrą zbiórka do puszek z przeznaczeniem na odbudowę plebanii po pożarze w Nowym Stawie. Wszystkim za złożone ofiary i za modlitwę w tej intencji składamy Bóg zapłać.

3. W tym tygodniu obchodzimy: poniedziałek (27.09.) – Św. Wincentego A Paulo, kapłana. wtorek (28.09.) – Św. Wacława męczennika, środa (29.09.) – święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, czwartek (30.09.) – Św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła,    piątek (1.10.) – Św. Teresy od Dzieciątka Jezus,    sobota (2.10.) – Św. Aniołów Stróżów.

4. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla osób dorosłych powyżej 20r oku życia w odbywa się w środę o godz. 19.00 w sali Domu Parafialnego.

5. W tym tygodniu przypada : I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. I czwartek – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. I piątek – Msze św. w Katedrze o godz. 7.00, 8.30, 16.30 (dzieci) i 18.00. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. Odwiedziny chorych w piątek i w sobotę od godz. 9.00.

6. Różaniec  przez cały miesiąc październik o godz.  17.30. Różaniec dla dzieci : wtorek i czwartek o godz. 16.30.

7. I sobota miesiąca: Msza św. o godz. 8.30 w intencji rodziców i dzieci Róż Różańcowych.

8. W przyszłym  miesiącu  zmiana tajemnic odbędzie się w czwartek 7 października. W tym dniu przypada wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, które wspólnota Żywego Różańca poprzedzi  dziewięciodniową nowenną (rozpoczęcie 28 września). Serdecznie zapraszamy.

9. W niedzielę 3 października 2021 na Mszy św. o godz. 11.30, rocznica Pierwszej Komunii Św. Spowiedź przed rocznicą w piątek od godz. 16.00.

10. Młodzież i dzieci zapraszamy na spotkania naszej parafialnej Oazy. Najbliższe spotkanie już dziś o godz. 19.00 w sali Domu Parafialnego.

11. Chłopców, którzy chcieliby powiększyć grono naszej parafialnej Służby Liturgicznej, zapraszamy na zbiórki dla ministrantów w każdą sobotę o godz. 10.00 w sali Domu Parafialnego.

12. Caritas prowadzi zbiórkę pieniędzy  na leczenie 4 – letniego Mikołaja z Elbląga, który uległ wypadkowi w marcu tego roku.          

13. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski.

14. Po Mszy św. można  nabyć ilustrowany przewodnik po Katedrze (20 zł).

15. Bóg zapłać za złożone ofiary na naszą katedrę. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę są przeznaczone na prace renowacyjne przy Katedrze, które rozpoczniemy w listopadzie.

16. W czasie jutrzejszej (poniedziałkowej) Mszy świętej o 18:00 odbędzie się poświęcenie krzyża skautowego jednego z członków zastępu harcerskiego, który powstał przy naszej parafii. Po Mszy przed katedrą odbędzie się uroczysty apel i złożenie przyrzeczenia harcerskiego. Zachęcamy chłopców w wieku szkolnym do wzięcia udziału w harcerskiej przygodzie. Więcej informacji będzie można uzyskać jutro, po wspomnianych uroczystościach.

17. W minionym tygodniu odszedł do wieczności:
śp. Bogumił Malinowski – l. 71 z ul. Malborskiej