XXV niedziela Zwykła – 20.09.2020

1. W tym tygodniu obchodzimy:poniedziałek (21.09.) – święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty,środa (23.09.) – Św. Ojca Pio z Pietrelciny, kapłana.

2. W środę o godz. 19.00 w sali Domu Parafialnego przygotowanie osób dorosłych do sakramentu bierzmowania. Zapisy na spotkaniu.

3. Dzisiaj odbędzie się pierwsze po wakacjach spotkanie wspólnoty Wiara iŚwiatło. Tworzą ją dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, ichrodzice oraz wolontariusze. O godz. 13.00 Msza św. w Katedrze, po niejspotkanie w domu parafialnym. Zapraszamy młodzież od 8 klasy szkołypodstawowej do zaangażowania się w wolontariat. Bliższych informacjiudziela ks. Marek.

4. W piątek 25 września odbędzie się kolejne czuwanie młodzieży, tym razemw Morągu. Zachęcamy do wyjazdu młodzież od 8-ch klas szkoły podstawowej do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Informacje i zapisy u ks. Marka.

5. Spotkanie dla rodziców dzieci klas czwartych przed Pierwszą Komunią św. odbędzie się w poniedziałek 28 września o 19.00 w Katedrze. Bardzo proszę o przybycie rodziców na to spotkanie.

6. Bardzo serdecznie zachęcam do Liturgicznej Służby Ołtarza starszych Panów, którzy kiedyś byli ministrantami, albo chcieliby nimi zostać. Spotkanie odbędzie si w niedzielę 27 września o godz. 16.00 w Domu Parafialnym.

7. Młodzież, która rozpoczęła przygotowania do Sakramentu Bierzmowania w Zeszłym roku – grupa Księdza Piotra Chmury, będzie miała spotkanie w przyszłą niedzielę 27 września po Mszy Świętej wieczornej o godzinie 18:00 w Katedrze.

8. Zapraszamy Do wzięcia udziału w Rekolekcjach Ewangelizacyjnej Odnowy. Pierwsze spotkanie i Katecheza we Wtorek 22 września 2020 o godzinie 18:45 (po Mszy Świętej Wieczornej) W Sali Kolumnowej w Domu Parafialnym (ul. Mostowa 18). Więcej informacji na pierwszej stronie Biuletynu katedralnego.

9. Zachęcamy do włączenia się w Scholę Liturgiczną przy naszej parafii. Spotkania i próby odbywają się w czwartki po Mszy świętej wieczornej o godzinie 18:45 w Sali Kolumnowej w Domu Parafialnym. Więcej informacji u Ks. Piotra Chmury.

10. Za tydzień w niedzielę nasz parafianin, muzyk, Łukasz Gesek zaprasza na spotkanie gdzie zaprezentuje przedpremierową swoją pierwszą płytę o tematyce religijnej, którą stworzył z zespołem „Religion”. Nowy projekt muzyczny porusza wiele zagadnień na temat wiary i Boga, teksty są bardzo osobiste, a muzyka to mieszanka wybuchowa. Spotkanie odbędzie się o godz 19.00 kościele Bożego Ciała w Elblągu. Będzie to multimedialny pokaz połączony, ze światłem, obrazem, muzyką i Słowem Bożym. Wstęp wolny. Zapraszamy.

11. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski.

12. Bardzo proszę o zakładanie maseczek i gdzie to możliwe o zachowanie bezpiecznej odległości między osobami. Jest zagrożenie koronawirusem.

13. Bóg zapłać za złożone ofiary na Seminarium Duchowne.

14. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:

śp. Alicja Henryka Wołukanis – l. 86 z ul. Bażyńskiego