XXV Niedziela zwykła – 19.09.2021

On usiadł, przywołał Dwunastu i rzekł do nich: «Jeśli ktoś chce być pierwszym, niech będzie ostatnim ze wszystkich i sługą wszystkich». Potem wziął dziecko, postawił je przed nimi i objąwszy je ramionami, rzekł do nich: «Kto jedno z tych dzieci przyjmuje w imię moje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, nie przyjmuje Mnie, lecz Tego, który Mnie posłał». (Mk 9)

1. Dziś o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza św. polowa przy Krzyżu na ulicy Nizinnej. Okolicznych mieszkańców oraz wszystkich innych wiernych serdecznie do wspólnej modlitwy zapraszamy.

2. W poniedziałek 20 września 2021o godz. 19.00 zapraszam do sali Domu Parafialnego rodziców dzieci klas piątych, które 3 października obchodzą rocznicę Pierwszej Komunii św.

3. W tym tygodniu obchodzimy:
wtorek – Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty,
czwartek – św. O. Pio – kapłana.

4. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla osób dorosłych powyżej 20. roku życia w odbywa się w środę o godz. 19.00 w sali Domu Parafialnego.

5. W czwartek 23 września nie będzie Mszy św. o godz. 8.30 tylko o godz. 8.00. Będzie to Msza św.
z udziałem wojska.

6. W sobotę 30.10. zapraszamy do udziału w jednodniowej pielgrzymce Maryjnej po sanktuariach Warmii: Stoczku klasztornym, Świętej Lipce oraz Gietrzwałdzie. Informacje i zapisy w zakrystii oraz w kancelarii.

7. 15.10. w sanktuarium św. Antoniego w Suszu odbędzie się XIII Nocne Czuwanie Młodzieży Diecezji Elbląskiej. Serdecznie zapraszamy do wyjazdu młodzież od 7. klasy szkoły podstawowej po studentów. Zapisy w zakrystii.

8. 10 sierpnia 2021 roku nad ranem, w plebanii parafii pw. św. Mateusza w Nowym Stawie, doszło do wybuchu i pożaru. Wybuch i pożar doprowadził do katastrofy budowlanej obiektu plebanijnego. Jego odbudowa czy budowa będzie bardzo kosztowna. W przyszłą niedzielę 26 września br. przed Katedrą będzie zbiórka do puszek z  przeznaczeniem na odbudowę plebanii w Nowym Stawie. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.

9. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski.

10. Po Mszy św. można również nabyć pięknie ilustrowany przewodnik po naszej Katedrze Św. Mikołaja w cenie 20 zł.

11. Bóg zapłać za złożone ofiary na naszą katedrę.

12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
śp. Bohdan Eustachy Mieczkowski z Olsztyna – l. 84,
śp. Marek Sienkiewicz z ul. 1 Maja – l. 55,
śp. Tadeusz Piechowski z ul. Orlej – l. 90;