XXIX Niedziela Zwykła

„Oddajcie więc cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga” (Mt 22, 21)

1. Przeżywamy Niedzielę Misyjną.

2. W tym tygodniu obchodzimy:
   wtorek – Św. Jana Kantego,  kapłana,
  czwartek – Św. Jana Pawła II, papieża.

3. Różaniec codziennie o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci we wtorki i w czwartki o godz. 16.30.

4. Czytelnie napisane kartki na Zaduszki i Mszę św. Zbiorową za Zmarłych, można składać w zakrystii, Kancelarii Parafialnej lub na tacę.

5. W minionym tygodniu na cmentarzu Dębica zostały postawione dwa pomniki dla śp. Ks. Infułata Mieczysława Józefczyka oraz dla jego rodziców śp. Marty i Jana Józefczyków. W niedzielę 25 października o godz. 15.00 przy ich grobie odmówimy nieszpory za zmarłych oraz dokonamy ich poświęcenia. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na uregulowanie należności za ich wykonanie. Ofiary można składać również w zakrystii, Kancelarii Parafialnej lub na tacę. W Biuletynie Parafialnym jest umieszczony numer konta parafialnego.

6. Zgodnie z zarządzeniem Biskupa Elbląskiego spotkania grup parafialnych (Chór, Odnowa w Duchu Świętym, Krąg Biblijny, Ruch Lednicki, Oaza, Schola Liturgiczna, LSO, Scholka Dziecięca) zostały zawieszone do odwołania. Niektóre z tych grup łączą się za pomocą platform internetowych – więcej informacji u księży opiekunów.

7. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się tradycyjnie w czwartki od 20:00 do 21:00.

8. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski.

9. Bardzo proszę o zakładanie maseczek i gdzie to możliwe o zachowanie bezpiecznej odległości między osobami. Jest zagrożenie koronawirusem.

10. Bóg zapłać za złożone ofiary na Katedrę.

11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
   śp. Kazimiera Kasprzak – l. 84, z ul. Giermków,
   śp. Jan Kosecki – l. 86, z ul. 1 – go Maja.