XXIX Niedziela Zwykła – 16.10.2020

Chrześcijanin musi się modlić, a jednocześnie musi sam działać.
Czytaj dalej – JUTRO NIEDZIELA

1.  Różaniec codziennie o godz. 17.30. Dla dzieci wtorki i czwartki o godz. 16.30.

2.  W dzisiejszą niedzielę z racji Dni Papieskich, młodzież zbiera przed Katedrą ofiary na fundusz stypendialny. Zapewne przed Katedrą będzie można nabyć kremówki. Fundusz stypendialny jest przeznaczony na stypendia dla młodzieży zdolnej z biednych rodzin wiejskich.

3. Przeżywamy XXI Dni Papieskie – „Blask Prawdy”-  Uroczysta Gala – 20 października 2022 roku o godz. 18.00 w Hali Sportowo – Widowiskowej MOSIR – al. Grunwaldzka 135 w Elblągu. Darmowe wejściówki można po Mszy św. odebrać w zakrystii.

4. We wtorek 18 października 2022 roku o godz. 17.00 lub 19.00 w sali Domu   Parafialnego odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku     przygotowują się do Pierwszej Komunii św.  Bardzo proszę o potraktowanie     jednego terminu spotkań jako obowiązkowe.

5. Zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego     (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery i inne). Zbiórka będzie miała     miejsce : środa, czwartek i piątek – 21.10. do godz. 11.00 w garażu przy Plebanii w Elblągu, ul. Mostowa 18. Ulotki są wyłożone na stoliku przy wyjściu  bocznym z Katedry od ul. Mostowej.

6. Za tydzień Niedziela Misyjna. Taca zbierana w tym dniu jest przeznaczona na Misje.

7. W przyszłą niedzielę jak co roku w Katedrze po Mszach św. będzie można nabyć kalendarze seminaryjne. Zachęcamy do nabywania. Ofiary składane przy nabyciu kalendarzy są przeznaczone na utrzymanie naszego Seminarium.

8. We wtorek 18. 10, obchodzimy święto św. Łukasza – patrona służby zdrowia. O godz. 18.00 w Katedrze Biskup Elbląski Jacek Jezierski, wraz z kapelanami szpitali odprawi Mszę św. w intencji wszystkich pracowników służby zdrowia. Na to modlitewne spotkanie zapraszamy wszystkich pracowników służby zdrowia. Będziemy modlić się za tych, którzy na co dzień leczą i pielęgnują chorych.

9. Kartki na Zaduszki i na Mszę św. zbiorową za zmarłych są wyłożone na stolikach przy wyjściu z Katedry. Prosimy o czytelne ich wypełnienie i złożenie w zakrystii, Kancelarii Parafialnej lub na tacę. 

10. Jak co roku katolicy w całej Polsce włączają się w budowanie żywego pomnika św. Jana Pawła II. Okazją do tego jest zbiórka ofiar na stypendia Fundacji Działo Nowego Tysiąclecia. Materialne wsparcie dociera do ok. 2 tys. młodych ludzi z całej Polski. W minioną niedzielę podczas większości Mszy św. mogliśmy wysłuchać świadectw studentów-stypendystów, którzy odwiedzili naszą parafię. Dziś. od Mszy św. o 08:30 będziemy natomiast mogli uczestniczyć w kiermaszu ciast. Dochód ze zbiórki przeznaczymy na stypendia. Przez całą niedzielę będzie także trwała zbiórka pieniędzy do puszek. W ten sposób możemy włączyć się w dzieło trwające już 22. rok.

11. Na pierwszej stronie biuletynu znajduje się informacja na temat kolejnej pomocy dla ogarniętej wojną Ukrainy. Zachęcamy do włączenia się w akcję i zbiórkę potrzebnych rzeczy, które można dostarczać przez najbliższy tydzień. Szczegóły w biulrtynie

12. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski.

13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
      śp. Jolanta Matyjasek – l. 58 z ul. Robotniczej,
      śp. Stefania Teklińska – l. 81 z ul. 3 Maja,
      śp. Leszek Andrzej Wilczewski – l. 64 z ul. Zagonowej.