XXIV Niedziela Zwykła – 13.09.2020

Piotr podszedł do Jezusa i zapytał: «Panie, ile razy mam przebaczyć, jeśli mój brat zawini względem mnie? Czy aż siedem razy?» Jezus mu odrzekł: «Nie mówię ci, że aż siedem razy, lecz aż siedemdziesiąt siedem razy. (Mt 18)

W przeddzień uroczystości Podwyższenia Krzyża Świętego, dzisiaj o godz. 19.15 zapraszamy do modlitwy przy Relikwiach Drzewa Krzyża Świętego. Odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej wokół naszej świątyni, następnie adoracja Relikwii Krzyża przez przyklęknięcie lub pokłon. Zachęcamy do zabrania ze sobą lampionów lub zniczy.

1. Dzisiaj po Mszach św. przed Katedrą zbiórka do puszek z przeznaczeniem na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego. W tym roku powyższa zbiórka nie odbyła się w Wielkim Tygodniu – koronawirus.

2. W poniedziałek 14 września przypada uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego. W Katedrze uroczystość odpustowa z racji Relikwii Krzyża Świętego. Msze św. będą odprawiane o godz. : 7.00, 8.30 i 18.00 – suma odpustowa. Nabożeństwo Drogi  Krzyżowej o godz. 17.30.

3. W tym tygodniu obchodzimy:

    wtorek (15.09.) – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej,

    środa (16.09.) – Świętych Korneliusza, papieża i Cypriana Biskupa,

    piątek (18.09.) – Św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski.

4. W środę 16 września rozpoczynamy przygotowanie osób dorosłych do bierzmowania. Spotkania obywają się w sali Domu Parafialnego o o godz. 19.00. Zapisy chętnych na pierwszym spotkaniu.

5. Pierwsza Komunia Święta w Katedrze Św. Mikołaja w Elblągu odbędzie się w sobotę  3 października o godz. 10.00 i 12.00.

6. Rocznica Pierwszej Komunii św. 4 października na Mszy św. o godz. 11.30.

7. W przyszłą niedzielę 20.09. ofiary składane na tacę są przeznaczone na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego.

8. W niedzielę 20.09. odbędzie się pierwsze po wakacjach spotkanie wspólnoty Wiara i Światło. Tworzą ją dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, ich rodzice oraz wolontariusze. O 13:00 Msza święta w katedrze, po niej spotkanie w domu parafialnym. Zapraszamy młodzież od 8. klasy szkoły podstawowej do zaangażowania w wolontariat. Bliższych informacji udziela ks. Marek.

9. W piątek 25 września odbędzie się kolejne czuwanie młodzieży, tym razem w Morągu. Zachęcamy do wyjazdu młodzież od 8-ch klas szkoły podstawowej do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Informacje i zapisy u ks. Marka.

10. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski.

11. Bardzo proszę o zakładanie maseczek i gdzie to możliwe o zachowanie bezpiecznej odległości między osobami. Jest zagrożenie koronawirusem.

12. Bóg zapłać za złożone ofiary na Katedrę.

13. W minionym tygodniu odszedł do wieczności:

      śp. Alfred Sankowski – l. 66 z ul. Czerniakowskiej.