XXIV Niedziela zwykła – 12.09.2021

On ich zapytał: «A wy za kogo Mnie uważacie?»
Odpowiedział Mu Piotr: «Ty jesteś Mesjasz». (Mk 8)

Dzisiaj w Warszawie Beatyfikacja Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej.

1. W poniedziałek 13 września zapraszamy na wigilię odpustu Podwyższenia Krzyża Świętego. O godz. 19.00 rozpoczniemy Drogę Krzyżową Z relikwiami Krzyża Świętego udamy się na modlitwę wokół Katedry. Po nabożeństwie będzie można przyjąć Komunię św. Zachęcamy do zabrania ze sobą lampionów lub zniczy.

2. We wtorek obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Odpust w Katedrze Św. Mikołaja z racji znajdujących się tutaj Relikwii Krzyża Świętego. Msze św. będą odprawiane     o godz. 7.00, 8.30 i 18.00. Uroczysta suma odpustowa o godz. 18.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej we wtorek o godz. 17.30.

3. W tym tygodniu obchodzimy:
środa – wspomnienie Najświętszej       Maryi Panny Bolesnej,
czwartek – św. Męczenników Korneliusza, Papieża i Cypriana Biskupa,
sobota – święto, św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski.

4. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla osób dorosłych powyżej 20 roku życia rozpocznie się   w środę 15 września o godz. 19.00 w sali Domu Parafialnego.

5. Rozpoczęliśmy zapisy dla młodzieży chcącej przygotować się do sakramentu bierzmowania. Więcej informacji u ks. Łukasza, Zapisać można się po mszy świętej w zakrystii lub w kancelarii parafialnej

6. Rocznica Pierwszej Komunii św. w Parafii Św. Mikołaja odbędzie się w niedzielę 3 października na Mszy św. o godz. 11.30.

7. Poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30.

8. W niedzielę 19 września o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza św. przy krzyżu na ulicy Nizinnej. Okolicznych mieszkańców oraz wszystkich innych wiernych serdecznie do wzięcia udziału zapraszamy.

9.  Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski.

10.  Po Mszy św. można również nabyć pięknie ilustrowany przewodnik po naszej Katedrze Św. Mikołaja w cenie 20 zł. 

11. Bóg zapłać za złożone ofiary na naszą katedrę.

12. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na utrzymanie naszego wyższego seminarium duchownego w elblągu

11. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:
śp. Danuta Barbara Orkwiszewska – l. 45 z ul. Łęczyckiej.