XXIV Niedziela zwykła – 11.09.2022

Bóg wychodzi z siebie, szukając zaginionej, zgubionej, marnotrawnego, bluźniercy, prześladowcy, oszczercy.
Czytaj dalej – JUTRO NIEDZIELA

1. We wtorek 13 września zapraszamy na wigilię odpustu Podwyższenia Krzyża Świętego. O godz. 19.00 rozpoczniemy Drogę Krzyżową. Z Relikwiami Krzyża Świętego udamy się na modlitwę wokół Katedry. Po nabożeństwie będzie możliwość przyjęcia Komunii Św. Zachęcamy do zabrania ze sobą lampionów albo zniczy.

2. W środę obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W Katedrze Św. Mikołaja – odpust z racji znajdujących się tutaj Relikwii Krzyża Św. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 8.30 i 18.00. Uroczysta suma odpustowa o godz. 18.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w środę o godz. 17.30.

3. Okazja do spowiedzi: poniedziałek i wtorek od godz. 17.00.

4. Adoracja Relikwii Krzyża Świętego po każdej Mszy św.

5. W tym tygodniu obchodzimy:
   wtorek (13.09.) – Św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła,
   czwartek (15.09.) – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej,
   piątek (16.09) – Świętych Męczenników Korneliusza, Papieża i Cypriana Biskupa.

6. Z 16 na 17 września odbędzie się w Morągu kolejne czuwanie młodzieży  Diecezji Elbląskiej. Bliższe informacje u Ks. Marka.

7. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski.

8. Do 15 września trwają zapisy na pielgrzymkę autokarową po sanktuariach Warszawy i Lubelszczyzny. Więcej informacji w gablocie oraz w internecie.

9. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Ziemi Świętej. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 18 września o 19.00. w Domu Parafialnym. Szczegółowy plan wyjazdu znajduje sięna Facebooku naszej parafii.

10. Dnia 16 września (piątek) o godz. 19.00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie organizacyjne przed październikową pielgrzymką do Fatimy.

11. Za tydzień 18 września parafialny zespół Caritas będzie zbierał ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc potrzebującym rodzinom z naszej parafii.

12. Spotkanie oazowe dla dzieci ze szkoły podstawowej w każdy piątek o godz. 16.30 w Domu Parafialnym. Więcej informacji u ks. Łukasza i pani Agnieszki Muchy.

13. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę są przeznaczone na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego.

14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
 śp. Jan Franciszek Modzelewski – l. 91 z ul. Narciarskiej,
 śp. Małgorzata Zofia Truszkowska Pietrzkiewicz – l. 78 z Gdańska,
 śp. Natalia Patrycja Mościcka – l. 17 z ul. Teatralnej.