XVII Niedziela zwykła – 25.07.2021

Jezus więc wziął chleby i odmówiwszy dziękczynienie, rozdał siedzącym; podobnie uczynił i z rybami, rozdając tyle, ile kto chciał. A gdy się nasycili, rzekł do uczniów: «Zbierzcie pozostałe ułomki, aby nic nie zginęło». Zebrali więc i ułomkami z pięciu chlebów jęczmiennych, pozostałymi po spożywających, napełnili dwanaście koszów. (J 6)

1. Dzisiaj obchodzimy Św. Jakuba Apostoła i Św. Krzysztofa, patrona  kierowców i podróżujących. Po każdej Mszy św. na parkingu przed  Katedrą jest poświęcenie i błogosławieństwo wszystkich pojazdów.  Ofiary składane przy poświęceniu pojazdów są przeznaczone na  środki transportu dla misjonarzy.

2. W tym tygodniu obchodzimy:
– poniedziałek (26.07.) – Św. Joachima i Anny, Rodziców Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom.
– czwartek ((29.07.) – Św. Marty,
– sobota (31.07.) – Św. Ignacego z Loyoli, kapłana.

3. W środę 28 lipca przypada XXX rocznica święceń biskupich Biskupa  dra Jana Styrny. Na Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00 będziemy się modlić  w Jego intencji.

4. Również w środę 28 lipca po Mszy św. o godz. 7.00 rano z Katedry wyrusza  XXIX Elbląska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do wzięcia udziału w XXIX Elbląskiej Pielgrzymce Pieszej na Jasną Górę z grupą „Katedra – Północ Elbląg”. Ostatnie spotkanie organizacyjne odbędzie się dziś o godz. 19.00 w sali na plebanii. Także dziś, przy wyjściu z Katedry, pielgrzymi zbierają intencje i ofiary na pielgrzymkę.

5. Zapraszamy na Apel Jasnogórski przygotowany przez pielgrzymów. Odbędzie się on w przeddzień wyjścia pielgrzymki, tj. we wtorek o 21.00.

6. Drodzy mieszkańcy Elbląga i nie tylko… Jeżeli jeszcze się nie zaszczepiliście przeciwko COVD – 19, to mamy przyjemność poinformować, że dzisiaj w niedzielę 25 lipca 2021 roku od 10.00 do 18.00 w Ratuszu Staromiejskim, przy ul. Stary Rynek 25, w sali nr 100 ponownie będzie możliwość zaszczepienia się jedno dawkową szczepionką Johnson&Johnson. Szczepienie nie wymaga wcześniejszej rejestracji. Po prostu przyjdź i zaszczep się!

7. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski.

8. W niedzielę 1 sierpnia ofiary składane na tacę są przeznaczone na prace renowacyjne przy naszej Katedrze. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.

9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
– śp. Henryka Leokadia Spyra – l. 94 z ul. Grochowskiej,
– śp. Zbigniew Klonowski – l. 66 z ul. Hetmańskiej,
– śp. Regina Krystyna Górska – l. 86 z ul. Zagonowej,
– śp. Mariusz Pawłowski – l. 58 z ul. Zacisze.