XVI Niedziela zwykła – 18.07.2021

„Gdy Jezus wysiadł, ujrzał wielki tłum. Zlitował się nad nimi, byli bowiem jak owce nie mające pasterza. I zaczął ich nauczać o wielu sprawach.” (Mk 6)

1. Dzisiaj po Mszach św. przed Katedrą są zbierane ofiary do puszek z przeznaczeniem dla Parafii Św. Maksymiliana w Kępkach jako pomoc do odbudowy kościoła po pożarze, który miał miejsce 1 lipca 2021 roku. Za modlitwę oraz za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. W tym tygodniu Obchodzimy:
– wtorek (20.07.) – Błogosławionego Czesława – kapłana,
– czwartek (22.07.) – święto Św. Marii Magdaleny,
– piątek (23.07.) – święto Św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy,
– sobota (24.07.) – Świętej Kingi , Dziewicy.

3. W niedzielę 25 lipca obchodzimy Św. Jakuba Apostoła i Św. Krzysztofa.  W sobotę po Mszy św. wieczornej i w niedzielę po każdej Mszy św. na  parkingu przed Katedrą będzie błogosławieństwo i poświęcenie  wszystkich pojazdów. Ofiary składane przy poświęceniu pojazdów są  przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy.

4. Zachęcamy do wzięcia udziału w XXIX Elbląskiej Pielgrzymce Pieszej na Jasną Górę z grupą Katedra-Północ Elbląg. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w Sali na plebanii dziś (18.07.2021) o godz. 19:30. Za tydzień przy wyjściu z kościoła pielgrzymi będą zbierać intencje i ofiary na pielgrzymkę.

5. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski.

6. Bóg zapłać za złożone ofiary na Seminarium Duchowne.

7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
– śp. Antoni Burnos – l. 70 z ul. Warszawskiej,
– śp. Dorota Iwona Stawiak – l. 52 z Karczowisk Górnych.
– śp. Waldemar Ryszard Miklejn – l. 69 z ul. Królewieckiej