XVI Niedziela zwykła – 17.07.2022

Chrystus w domu Marty i Marii, Jan Vermeer, 1654
Przyjąć Boga w gościnę to zgodzić się na Jego przemieniającą Obecność, po to, by stać się uczniem i razem z Nim zbawiać świat.
Czytaj dalej – JUTRO NIEDZIELA

1. W piątek obchodzimy święto Św. Marii Magdaleny. W sobotę święto Św. Brygidy – patronki Europy.

2. W poniedziałek 25 lipca przypada Św. Krzysztofa – patrona kierowców. W sobotę po Mszy św. wieczornej i w niedzielę po każdej Mszy św. na placu katedralnym będzie błogosławieństwo i poświęcenie pojazdów. Ofiary składane przy poświęceniu pojazdów są przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy.

3. Każda wichura i burza, zawsze zostawia po sobie ślad na Katedrze, zrywając dachówki. Kapitalny remont dachu miał miejsce w 1999 r. Na dzień dzisiejszy wszystkie zapasowe dachówki się wyczerpały. Nasza dachówka pochodzi z Niemiec. Wykonawca wycofał się z produkcji. Zakup dzisiaj jest niemożliwy. Dzięki życzliwości właściciela Zakładu Ogólnobudowlanego, Pana Tomasza Klechy otrzymaliśmy ponad 300 sztuk dachówek. Za co jesteśmy mu bardzo wdzięczni i niech Pan Bóg im to wynagrodzi.

4. Zachęcamy do wzięcia udziału w XXX Elbląskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę z grupą Katedra – Północ Elbląg. Zainteresowanych zapraszamy na ostatnie spotkanie organizacyjne, które odbędzie się za tydzień (24.07.2022 r.) w Domu Parafialnym o godz. 19.30. Tego dnia pielgrzymi będą po raz ostatni zbierać ofiary i intencje na pielgrzymkę. Intencje można umieszczać również w skrzyni znajdującej się przy filarze.

5. Bóg zapłać za złożone ofiary na Katedrę.

6. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski.

7. Po Mszy św. można nabyć Przewodnik po Katedrze Elbląskiej.

8. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:
– śp. Maria Traks – l. 81 z ul. 1 Maja.