XIV Niedziela Zwykła

Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie. (Mt 11, 25)
 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. W Katedrze adoracja Najświętszego Sakramentu: 15.00 ? Koronka do Miłosierdzia Bożego, 17.30 ? Różaniec i zakończenie adoracji.
 2. W poniedziałek 6 lipca przypada patronalne święto Apostolstwa Chorych. Wszystkich chorych, starszych i ich opiekunów zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00, podczas której udzielimy Sakramentu Namaszczenia Chorych. Po Mszy św. będzie nabożeństwo eucharystyczne i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Okazja do spowiedzi od godz. 9.30.
 3. W sobotę święto Patrona Europy św. Benedykta, opata.
 4. Zapraszamy do udziału w XXVIII Elbląskiej Pielgrzymce Pieszej na Jasną Górę wraz z grupą ?Katedra ? Północ Elbląg?. W związku z obostrzeniami Głównego Inspektora Sanitarnego w grupie może pielgrzymować maksymalnie 30 osób. Musimy sprostać także innym obostrzeniom, które generują większe koszta, dlatego prosimy o wsparcie finansowe tego dzieła. Więcej informacji na stronie internetowej i u ks. Piotra Kanarka.
 5. Dzieci z naszej parafii zbierają dziś przy wyjściu z Katedry ofiary na wyjazd wakacyjny do Zakrzowa. Są jeszcze ostatnie miejsca na wspomniany wyjazd. Więcej informacji na stronie internetowej i u Pani
  Agnieszki Muchy.
 6. Elbląska Orkiestra Kameralna jest organizatorem VII Festiwalu ?Muzyka na Warmii i Żuławach?, który odbędzie się w Katedrze Św. Mikołaja w piątek 10 lipca 2020 roku o godz. 19.30.
 7. W miesiącach: lipcu i sierpniu w niedzielę w Katedrze Św. Mikołaja jest odprawiana dodatkowa Msza św. o godz. 20.00. Pozostały porządek Mszy św. bez zmian.
 8. Za tydzień pielgrzymi z grupy ?Katedra ? Północ Elbląg? będą zbierać intencje i ofiary na XXVIII Elbląską Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę. Intencje i ofiary można składać także do skarbony, która znajduje się przy prezbiterium.
 9. W naszym kościele pojawiły się nowe oznaczenia zabytków. Serdecznie dziękujemy za opracowanie zawartej na nich treści p. Bartoszowi Skopowi, a także za tłumaczenia na j. niemiecki p. Brygidzie Gawron,
  na j. angielski p. Krystynie Krupie i na j. rosyjski p. Oksanie Wawrzyniak.
 10. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski.
 11. Bóg zapłać za złożone ofiary na Katedrę.
 12. Kolejny nr biuletynu ukarze się we wrześniu.
 13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  • śp. Jerzy Bąk z Markus, par. Jezioro ? l. 57
  • śp. Jolanta Galińska z ul. Broniewskiego ? l. 63