XIV Niedziela zwykła – 9.07.2023

Dziś zapowiedź nowej ery i władcy, którego siłą jest pokora, a PR-em cichość.
Czytaj dalej – JUTRO NIEDZIELA
(fot. Cathopic)

1. W lipcu i w sierpniu w niedzielę w Katedrze Św. Mikołaja dodatkowa Msza św. o godz. 20.00. Pozostały porządek Mszy św. w Katedrze bez zmian. W sobotę Msza św. o godz. 18.00 jest odprawiana z liturgii niedzielnej.

2. We wtorek Święto Św. Benedykta opata, Patrona Europy.

3. W środę 12 lipca, Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, Biskupa i Męczennika. W sobotę 15 lipca wspomnienie Św. Bonawentury Biskupa i Doktora Kościoła.

4. W niedzielę 16 lipca w Parafii Św. Rafała Kalinowskiego przypada Odpust Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Uroczysta Msza św. odpustowa o godz. 18.00 podczas której będzie można przyjąć Szkaplerz Karmelitański.

5. Zapraszamy parafian oraz gości na nocne zwiedzanie katedry. To wydarzenie rozpocznie się w sobotę 15 lipca o godz. 20.30 i potrwa około pół godziny. Po świątyni spowitej mrokiem oprowadzą pan Bartosz Skop i ks. Marek. Więcej informacji o tym wydarzeniu można znaleźć na Facebooku naszej parafii.

6. We wrześniu w dniach: 9.09. – 17.09. 2023 roku w naszej Parafii będziemy przeżywać Misje Święte. Módlmy się o dobre owoce Misji Parafialnych. W każdy piątek do końca września w Katedrze o godz. 17.00 zapraszamy na różaniec, natomiast na godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

7. Dzisiaj po Mszach św. przed Katedrą jest zbiórka do puszek z przeznaczeniem na  pomoc w dofinansowaniu organizacji Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Można również składać intencje modlitewne.  Zachęcamy do uczestnictwa w Pieszej i Rowerowej Pielgrzymce na Jasną Górę. Bliższe informacje są umieszczone na stronie internetowej Diecezji Elbląskiej.

8. We wtorek 11 lipca przypada 80 rocznica Rzezi Wołyńskiej. Za ofiary Rzezi Wołyńskiej będziemy się modlić na Mszy św. o godz. 18.00.

9. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę są przeznaczone na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego.

10. Za złożone ofiary na Katedrę składamy Bóg zapłać.

11. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski.

12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
 śp. Barbara Sosnowska – l. 84 z ul. Giermków,
 śp. Grzegorz Antoni Wdowiński – l. 58 z ul. Nowodworskiej.