XII Niedziela zwykła – 23.06.2024

Fot. pixabay.com

1. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w niedzielę o godz. 17.30, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

2. W sobotę uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w Katedrze będą odprawiane o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. Ofiary składane na tacę w tym dniu są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

3. W tym tygodniu obchodzimy:
poniedziałek – uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela,
wtorek – Błogosławionej Doroty z Mątów – patronki Diecezji Elbląskiej,
piątek – Św. Ireneusza, Biskupa, Doktora Kościoła i Męczennika,
sobota – Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła.

4. W poniedziałek  modlimy się za śp. Ks. Bpa Jana Styrnę w dniu Jego patrona.

5. 30 czerwca – kazania wygłosi o. Rafał Roszer SP, pijar, rektor Kolegium Zakonu Pijarów w Warszawie, Prezes Stowarzyszenia Parafiada im. św. Józefa Kalasancjusza.

Po mszy świętej będzie możliwość złożenia ofiary (darowizny) na działania Stowarzyszenia Parafiada i wsparcie 35. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży w dniach 7-12.07.2024 r. w Warszawie.

6. Przy balaskach wystawiona jest skarbona, do której można wrzucać swoje intencje, które pielgrzymi zabiorą z sobą, w tegorocznej pielgrzymce na Jasną Górę.

7. Centrum Nowej Ewangelizacji w Elblągu organizuje w dniach : 28 – 30 czerwca wydarzenie ewangelizacyjne pn.: „Strefa Mocy”. Jego pomysłodawcą i głównym realizatorem jest małżeństwo Sylwia i Witold Wilk. Na program spotkań, które mają się odbyć na placu katedralnym w Elblągu złożą się: konferencje, świadectwa, koncerty i modlitwa. Będzie tam również przestrzeń na posługęspowiedniczą oraz adorację Najświętszego Sakramentu. Biskup Elbląski objął to wydarzenie swym patronatem i pasterskim błogosławieństwem. Bliższe informacje są umieszczone w gablocie na plakatach.

8.  Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego, z dodatkiem Gość Elbląski. Do nabycia również Gość Historia, oraz Mały Gość Niedzielny