XII Niedziela Zwykła – 20.06.2021

„Czemu tak bojaźliwi jesteście? Jakże brak wam wiary!” (Mk 4)

1. Nabożeństwo czerwcowe w niedzielę i dni powszednie po Mszy św.wieczornej o godz. 18.00.

2. W czwartek 24 czerwca obchodzimy uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. W tym dniu przypadają imieniny Księdza Biskupa dra Jana Styrny. Pamiętajmy w modlitwie o Księdzu Biskupie Janie. Na Mszy św. o godz. 7.00 będziemy się modlić w Jego intencji.

3. W piątek wspomnienie bł. Doroty z Mątów, patronki Diecezji Elbląskiej.

4. W czwartek 24 czerwca o godz. 16.30 Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla dzieci. Spowiedź św. dla dzieci od godz. 16.00.

5. Zapraszamy do podpisania się pod projektem ustawy chroniącej życie wszystkich dzieci nienarodzonych bez wyjątków! Podpisy będą zbierane w niedzielę 27 czerwca 2021 roku po każdej Mszy św. Proszę pamiętać aby w tym dniu mieć przy sobie NUMER PESEL. Można o tym powiadomić również znajomych.

6. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek z przeznaczeniem na działalność Caritas w naszej parafii.

7. Pozostał jeszcze tydzień na zgłoszenie udziału w pielgrzymce autokarowej do Medugorie, która odbędzie się od 02 do 11 lipca. Osoby chętne i niezdecydowane zapraszamy do kontaktu z ks. Markiem.

8. Zachęcamy do udziału w XXIX Elbląskiej Pielgrzymce Pieszej na Jasną Górę z grupą Katedra-Północ Elbląg. Jak co roku wyruszamy 28 lipca z naszej świątyni, by 11 sierpnia dojść do duchowej stolicy Polski – Jasnej Góry. Tegorocznemu pielgrzymowaniu towarzyszyć będzie hasło zaczerpnięte z Jasnogórskich Ślubów Narodu: „Królowo Polski, przyrzekamy!”. Najbliższe spotkanie organizacyjne odbędzie się na plebanii w niedzielę 18 lipca o 19:30. Więcej informacji, a także link do zgłoszeń możemy znaleźć pod adresem: www.katedra.elblag.pl/epp oraz u ks. Piotra Kanarka. Na pierwszej stronie biuletynu katedralnego jest możliwość wypisania intencji i złożenie po Mszy św. pielgrzymom którzy będą zbierali w przyszłym tygodniu ofiary i intencje.

9. Za tydzień przy wyjściu z kościoła pielgrzymi będą zbierać intencje i ofiary.

10. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski

11. Jest również do nabycia Mały Gość Niedzielny dla dzieci i młodzieży

12. Bóg zapłać za złożone ofiary na Katedrę.

13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
– śp. Zbigniew Szafrański – l. 73 z ul. Czerniakowskiej;
– śp. Wanda Łubińska – l. 92 z ul. Powstańców Warszawskich,;
– śp. Anna Paszkowska – l. 91 z ul. Królewieckiej.