XI Niedziela zwykła – 18.06.2023

Zwykli zjadacze chleba stają się wyjątkowi. Bo prowadzi ich Bóg.
Czytaj dalej – JUTRO NIEDZIELA
 1. W niedzielę 25 czerwca 2023 roku o godz. 19.00 w Katedrze św. Mikołaja w Elblągu odbędzie się koncert organowy poświęcony Organomistrzom Elbląskim Augustowi i Maxowi Terletzkim oraz Eduardowi i Gerhardowi Wittek. Wykonawcą koncertu będzie znakomity wirtuoz organów Prof. Roman Perucki pierwszy organista Archikatedry Oliwskiej oraz profesor Akademii Muzycznej w Gdańsku, który zagra utwory kompozytorów elbląskich oraz osób związanych z Elblągiem. Organizatorem i sponsorem wydarzenia będzie Klinika Bellamed mieszcząca się w Elblągu na naszym Starym mieście w odbudowanym budynku
  przy ul. Studziennej, gdzie przez 88 lat od 1857 1945 działała firma budowy organów.
 2. Nabożeństwo czerwcowe w niedzielę o godz. 17.30, dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
 3. W sobotę 24.06. obchodzimy uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela dzień patrona śp. Biskupa Jana Styrny. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.
 4. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim za pomoc w przygotowaniu naszej świątyni do uroczystości Bożego Ciała oraz przygotowaniu poszczególnych ołtarzy. Składam również podziękowanie za uczestnictwo w nabożeństwach w Oktawie Bożego Ciała.
 5. Rodziców dzieci, które przyjęły w tym roku Sakrament Pierwszej Komunii Św. zapraszamy w najbliższy wtorek 20.06.2023 o godzinie 19.00 do Sali Kolumnowej po odbiór zdjęć i filmu z uroczystości.
 6. Przez najbliższe dni w prezbiterium będą wystawione portret i relikwie bł. Carlo Acutisa. Jest to młody, włoski święty , zmarły w 2006, a beatyfikowany w 2020 roku. Zachęcamy d o poznawania jego sylwetki i proszenia go o wstawiennictwo u Boga. Więcej informacji o błogosławionym Carlo znajduje się na stronie:
  carloacutis.pl
 7. Za złożone ofiary na Katedrę składamy Bóg zapłać.
 8. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski
 9. W minionym tygodniu odeszły do wieczności:
  • śp. Ewa Julia Sieczkowska z ul. 12 Lutego l. 86
  • śp. Lidia Anastazja Wójcik z ul. Lotniczej l. 80