X Niedziela Zwykła – 9.06.2024

Od początku dziejów świata obwiniamy Boga i siebie nawzajem.
Czytaj dalej: JUTRO NIEDZIELA
(Fot. Fresk Michała Anioła z Kaplicy Sykstyńskiej przedstawiający grzech pierworodny)

1. Składam serdecznie podziękowanie za trud i poświęcenie w przygotowaniu uroczystości Bożego Ciała.

2. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w niedzielę o godz. 17.30, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

3. W dzisiejszą niedzielę 9 czerwca o godz. 19.00 odbędzie się w naszej świątyni drugi koncert organowy II Elbląskiego Festiwalu Organowego. Głównym wykonawcą będzie Kamila Levai (Kraków) –  Serdecznie zapraszamy.

4. W tym tygodniu obchodzimy:
wtorek – 11.06. – Św. Barnaby, Apostoła,
środa – 12.06. – Błogosławionych Męczenników Władysława Demskiego, Kapłana i Towarzyszy – Patrona Kapłanów Diecezji Elbląskiej.
czwartek –13.06. –  Św. Antoniego z Padwy, Kapłana i Doktora Kościoła,
piątek – 14.06. – Błogosławionego Michała Kozala, Biskupa i Męczennika.

5.  Miłośników Jakubowych Szlaków, czciciel Św. Antoniego oraz wszystkichcpragnących pokoju, zapraszamy  do włączenia się w Piątą Pielgrzymkę Pokoju Pomorską Drogą św. Jakuba z Gdańska – Oliwy  do Sanktuarium św. Antoniego w Kadynach. Pielgrzymi zatrzymają się na nocleg w Elblągu 12 czerwca br. w środę, a nazajutrz w czwartek – po porannej Mszy św. odprawionej w naszej Katedrze, wyruszą na szlak do Kadyn. Gdyby ktoś mógł przyjąć pielgrzymów na nocleg, albo podzielić się posiłkiem – prosimy o zgłoszenie tej gotowości.

6.  „ Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają” Mt. 9,12. Dnia 17 czerwca 2024 roku o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. Z MODLITWĄ O UZDROWIENIE do kościoła św. Rafala Kalinowskiego i Matki Bożej Szkaplerznej w Elblągu, ul. Sobieskiego 37 (Nad Jarem).

7.  Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego, z dodatkiem Gość Elbląski.

8. W niedzielę 16 czerwca, będziemy gościć księdza Michała Semeniuka, który wygłosi kazanie pielgrzymkowe. Po każdej Mszy przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć do skrzynki swoje intencje, które pielgrzymki zaniosą na Jasną Górę, będzie można również wesprzeć dzieło Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej.

9. Nasza diecezja organizuje rekolekcje oazowe dla dzieci i młodzieży w wakacje więcej informacji na ulotkach wyłożonych w katedrze, na plakatach i u ks. Łukasza Sołtysiaka

10. Nasza parafia organizuje w październiku pielgrzymkę do Włoch. Więcej informacji u ks. Łukasza Sołtysiaka

11. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Elbląskiej zaprasza młodzież męską szkół średnich i studentów na rekolekcje powołaniowe, które odbędą się w dniach od 22 do 26 czerwca 2024 roku. Więcej informacji na stronie internetowej seminarium (www.wsdelblag.pl). Zgłoszenia na adres email: kolopowolaniowe@gmail.com. Koszt rekolekcji 100 zł.

12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
śp. Katarzyna Iwona Androchowicz – l. 45 – Niemcy,
śp. Tadeusz Rogowski – l. 70 z ul. Malborskiej,
śp. Jadwiga Saberniak – l. 86 z ul. 12 Lutego,
śp. Teresa Dobrzeniecka – l. 90 z ul. Czerniakowskiej.