X Niedziela zwykła – 11.06.2023

Miłość Boga jest bezwarunkowa. Takiej miłości pragnie też od człowieka.
Czytaj dalej – JUTRO NIEDZIELA
(fot. Caravaggio – SUNY College at Oneonta, NY)

1. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna dzisiaj w niedzielę o godz. 17.30. W dni powszednie procesja eucharystyczna i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Zapraszamy Żywy Różaniec, Straż Honorową Najświętszego Serca Pana Jezusa, mężczyzn i młodzież męską do niesienia baldachimu, dziewczynki do sypania kwiatów. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała i poświęcenie wianków.

2. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo i procesja eucharystyczna wokół Katedry.

3. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

4. W tym tygodniu obchodzimy:
poniedziałek– Bł. Władysława Demskiego – kapłana
wtorek – Św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła,
środa –Bł. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika.

5. Parafia św. Brata Alberta zaprasza na XIV Forum Rodziny, które odbędzie się w dniach: 12 – 14 czerwca, pod hasłem : „Boży pomysł na małżeństwo i rodzinę”. Każdego dnia o godz. 18.00 Eucharystia z homilią, a po niej konferencja Ks. dr. Marka Dziewieckiego. Dokładne informacje na plakatach oraz na stronie internetowej parafii.

6. Za złożone ofiary na Katedrę składamy Bóg zapłać.

7.  Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski.

8.  W dzisiejszą  niedzielę dzieci z naszej parafii  zbierają ofiary na dofinansowanie swoich kolonii, a do pierwszej niedzieli lipca przy prezbiterium będzie skarbonka na ten cel. Parafialna kolonia letnia odbędzie się w tym roku w Zakopanem.

9. Na przełomie stycznia i lutego 2024 odbędzie się pielgrzymka samolotowa do Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe w Meksyku. Szczegóły wyjazdu znajdują się na Facebooku naszej parafii. Już w czwartek 15.06. o 19:00 odbędzie się natomiast w domu parafialnym spotkanie dla osób zainteresowanych wyjazdem.

10. W ostatnim okresie odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
śp. Janusz Steinborn – l. 65 z ul. Hetmańskiej,
śp. Ireneusz Stanisław Jaworski – l. 72 z ul. Teatralnej,
śp. Janina Leszczyńska – l. 92 z ul.12 Lutego,
śp. Róża Olimpia Siudut – l. 49 z ul. Zagonowej,
śp. Weronika Kowalska – l. 95 z ul. Zagonowej,
śp. Krystyna Szczęsna – l. 88 z ul. Odzieżowej.