VII Niedziela zwykła – 22.02.2022

Nie sztuka kochać wyłącznie bliskich. Jezus wzywa do miłości wrogów.
Czytaj dalej: JUTRO NIEDZIELA

1. Dziś przy wyjściu z Kościoła parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek na pomoc dla rodzin z naszej parafii. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać. Jeśli ktoś chciałby dołączyć do wolontariuszy parafialnego Zespołu Caritas zapraszamy do kontaktu w tej sprawie z Ks. Piotrem.

2. We wtorek przypada Święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Zachęcamy tego dnia do szczególnej pamięci modlitewnej o Ojcu Świętym.

3. W poniedziałek o 19:00 odbędzie się spotkanie dla młodzieży 1. roku przygotowań do sakramentu bierzmowania.

4. W poniedziałki o godzinie 19:00, odbywają się próby chóry parafialnego. Więcej informacji udziela p. Janusz Borowski – organista

5. W poniedziałki o 20:00 odbywają się w domu parafialnym spotkania formacyjne Oazy Dorosłych. To grupa dla osób od ok. 20. do 35. roku życia. Jej celem jest formacja, poznawanie Słowa Bożego i budowanie wspólnoty braterskiej. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Bliższych informacji udziela ks. Łukasz.

6. We wtorek 22. lutego o 17:00 lub 19:00 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci, które przygotowują się do przyjęcia w tym roku Pierwszej Komunii Świętej.

7. W każdy wtorek o 19:00 odbywa się w domu parafialnym spotkanie Kręgu Biblijnego. Serdecznie zapraszamy do rozważania Słowa Bożego.

8. Również w każdy wtorek po Mszy Świętej wieczornej w domu parafialnym odbywa się spotkanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym

9. Scholka parafialna zaprasza na swoje próby we wtorki o 16:30.

10. Spotkania Oazy dla dzieci ze szkoły podstawowej odbywają się w piątki o 16:30. Bliższych informacji udziela p. mgr Agnieszka Mucha. 

11. W czwartki o godzinie 19:00 w Sali domu parafialnego odbywają się próby scholii katedralnej, która wprowadza dodatkowo do swojego repertuaru chorał gregoriański. Więcej informacji u ks. Piotra

12. W czwartek od 20:00 do 21:00 zapraszamy do pogłębionej modlitwy osobistej podczas Adoracji w ciszy i skupieniu Najświętszego Sakramentu.

13. Przypominamy, że trwają przygotowania osób od 20. roku życia do sakramentu bierzmowania. Katechezy odbywają się w środy o 19:00 w domu parafialnym.

14. Pozostało jeszcze 6 wolnych miejsc na wyjazd do Medugorie i na Bałkany planowany od 09. do 22. lipca. Zainteresowanych prosimy o kontakt. Jednocześnie będziemy wdzięczni za złożenie kart zgłoszeniowych przez osoby, które wcześniej je pobrały.

15. W następną niedzielę będzie można nabyć duchowy przewodnik po Wielkim Poście. W minionych latach ta pozycja cieszyła się duża popularnością wśród parafian. Zawiera Boże Słowo, rozważania na każdy dzień, a także propozycje wielkopostnych działań.

16. Ks. Marek przyjmuje interesantów we wtorki od 15:30 do 17:30. Ks. Łukasz przyjmuje interesantów w środy od 10:00 do 12:00 Ks. Piotr przyjmuje interesantów w czwartki od 15:30 do 17:30.

17. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego z dodatkiem elbląskim. Do nabycia jest także Mały Gość Niedzielny.

18. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej:
Śp. Jerzego Rogoża z placu Słowiańskiego l.63
Śp. Andrzeja Asztemborskiego z ul. Nowodworskiej, l. 62.;
Śp. Ryszard Baraniak z ul. Freta l 78