VI Niedziela wielkanocna – 14.05.2023

W naszym sercu toczy się proces Jezusa. Jak w sądzie – jest też Adwokat.
Czytaj dalej – JUTRO NIEDZIELA

1. Nabożeństwo majowe w niedziele i dni powszednie o godz. 17.30.

2. We wtorek św. Andrzeja Boboli – patrona śp. ks. bpa Andrzeja Śliwińskiego.

3. W środę 17 maja Rocznica Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Elblągu.

4. W czwartek 103 rocznica urodzin św. Jana Pawła II .

5. W piątek rozpoczyna się Nowenna do Ducha Świętego.

6. Dzieci, które w sobotę 13 maja przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej obchodzą tzw. Biały Tydzień. Do piątku włącznie przychodzą na nabożeństwo majowe o godz. 17.30 i na Mszę św. o godz. 18.00. Dzieci pierwszokomunijne przychodzą do Kościoła w albach bez świec.

7. W niedzielę 21 maja o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza św. polowa na ul. Nizinnej przy Krzyżu. Okolicznych mieszkańców oraz pozostałych wiernych serdecznie zapraszamy.

8. W przyszłą niedziele ofiary składane na tacę są przeznaczone na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego.

9. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski.

10. Bóg zapłać za złożone ofiary na prace renowacyjne przy naszej Katedrze.

11. W piątek 19 maja odbędzie się czuwanie młodzieży naszej diecezji. Więcej informacji na stronach internetowych duszpasterstwa młodzieży.

12. Już w piątek odbędzie się o 16:30 w domu parafialnym spotkanie dla osób po stracie dziecka nienarodzonego. Naszym gościem będzie ks. Wojciech Szychiwski, psycholog i terapeuta, autor książki dla osób po stracie dziecka.

13. 3 czerwca zapraszamy młodzież do wyjazdu na Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży Lednica 2000. Informacje i zapisy na Facebooku naszej parafii oraz u ks. Marka

14. Zwolniło się kilka miejsc na czerwcową pielgrzymkę do Ziemii Świętej (12-19 czerwca). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z ks. Łukaszem. Więcej informacji o pielgrzymce na stronach internetowych parafii i u ks. Łukasza

15. W poniedziałek 15 maja o godz. 19.00 w kościele próba do sakramentu bierzmowania dla kandydatów, którzy przyjmą ten sakrament już 1 czerwca. Obecność na próbie obowiązkowa.