V Niedziela zwykła – 5.02.2023

Chrześcijanin to ktoś, kto innym pokazuje kierunek i oświetla drogę.
Czytaj dalej – JUTRO NIEDZIELA

1.  W środę 8 lutego zakończenie wizyty duszpasterskiej – kolędy w naszej Parafii. Kolęda uzupełniająca będzie w dniach: poniedziałek, wtorek i w środę od godz. 16.00. Prosimy o zgłaszanie kolędy. W tym tygodniu kolęda będzie w Tropach (od godz. 12.00) oraz na ulicach: Freta, Orlej i Rzemieślniczej.

2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. W Katedrze różaniec o godz. 17.30.

3.  W dniu dzisiejszym po każdej Mszy św. błogosławieństwo chleba ku czci Św. Agaty.

4. W poniedziałek Św. Męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.

5. W sobotę  11 lutego 2023 roku przypada Światowy Dzień Chorego. Wszystkich chorych, samotnych i ich opiekunów zapraszamy na Mszę św. do Katedry Św. Mikołaja na godz. 10.00. Podczas Mszy św. udzielimy Sakramentu Namaszczenia Chorych . Po Mszy św. będzie nabożeństwo eucharystyczne i błogosławieństwo chorych.

6. 3 lutego 1985 roku wraz z moimi dziewięcioma kolegami kapłanami w Bazylice Mariackiej w Gdańsku z rąk Ks. Biskupa Tadeusza Gocłowskiego przyjęliśmy święcenia kapłańskie. Każdego roku w rocznicę święceń kapłańskich spotykamy się w różnych kościołach na Mszy św. dziękczynnej. W niedzielę 12 lutego 2023 roku na Mszy św. o godz. 13.00 spotykamy się w Katedrze św. Mikołaja w Elblągu, dziękując Panu Bogu za dar kapłaństwa. Wszystkich do wspólnej modlitwy dziękczynnej serdecznie zapraszam.

7. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski.

8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
śp. Lech Włodzimierz Iwanowski – l. 71 z ul. Czerniakowskiej,
śp. Krystyna Irena Przeradzka – l. 71 z ul. Królewieckiej.