V Niedziela Wielkiego Postu – 26.03.2023

Cały Jezus: płacze jak prawdziwy człowiek, wskrzesza jak prawdziwy Bóg.
Czytaj dalej – JUTRO NIEDZIELA

1. Przeżywamy Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii. Nauki rekolekcyjne głosi Ks. dr Michał Siennicki ze Zgromadzenia Księży Pallotynów. Program rekolekcji jest umieszczony w Biuletynie Parafialnym, na stronie internetowej Katedry oraz w gablocie.

2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15.

3. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej:
9.00 – dla dorosłych,                        
16.30 – dla dzieci
17.30 – dla dorosłych,                     
19.00 – dla młodzieży.

4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza św. o godz. 8.30 w intencjach Żywego Różańca oraz w intencji róż różańcowych Rodziców , którzy się modlą za swoje dzieci. Nabożeństwo pierwszosobotnie (Adoracja, rozważanie i różaniec) po Mszy o godz. 7.00

5. Za tydzień Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Poświęcenie i błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy św. Przed Mszą św. o godz. 11.30, poświecenie palm na zewnątrz Katedry przy Krzyżu Misyjnym i procesja z palmami do Katedry.

6. Prosimy o ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

7. Parafialny Zespół Caritas zbiera przed Katedrą Ofiary do puszek z przeznaczeniem dla ubogich i potrzebujących z naszej parafii.

8. Dzisiaj po Mszach św. przed Katedrą można nabyć palmy na Niedzielę Palmową. Ofiary składane za palmy są przeznaczone na fundusz ministrancki.

9. Za tydzień ofiary składane na tacę są przeznaczone na ogrzewanie i oświetlenie naszej Katedry. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.

10. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski.

11. W sobotę 1 Kwietnia po Mszy wieczornej ok. godziny 19.00 w katedrze odbędzie się koncert pieśni pokutnych i pasyjnych w wykonaniu Janusza Borowskiego, Gabrieli, Dominiki i Zuzanny Borowskich oraz ks. Piotra Chmury. W repertuarze utwory i opracowania polskich kompozytorów różnych epok oraz muzyka organowa o tematyce pasyjnej. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
śp. Józef Kąkol – l. 90 z ul. Mącznej,
śp. Zdzisław  Paweł Mackiewicz – l. 69 z ul. Odzieżowej.