V Niedziela Wielkiego Postu – 21.03.2021

Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeśli ziarno pszenicy, wpadłszy w ziemię, nie obumrze, zostanie samo jedno, ale jeśli obumrze, przynosi plon obfity. (J 12, 20-33)

1. Rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii. Serdecznie witamy Ojca Piotra Reckiego z zakonu Ojców Pijarów, który będzie głosił nauki rekolekcyjne. Zakończenie Rekolekcji Wielkopostnych w środę. Program rekolekcji jest umieszczony w Biuletynie Parafialnym, na stronie internetowej Katedry oraz na tablicy ogłoszeń.

2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu  o godz. 17.15.

3. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej: 9.00 – dla dorosłych, 16.30 – dla dzieci, 17.30 – dla dorosłych,19.00 – dla młodzieży.

4. W czwartek uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości  Życia. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 możliwość przyjęcia duchowej  adopcji dziecka poczętego. W tym dniu przypada także 29. rocznica utworzenia Diecezji Elbląskiej.

5. Za tydzień Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień . Poświęcenie i błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy św.

6. Zachęcamy do nabycia palm wielkanocnych, które są  rozprowadzane przy wyjściu z kościoła od ul. Mostowej.

7. Parafia Św. Brata Alberta w Elblągu zaprasza do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która odbędzie się w piątek 26 marca. Szczegółowe informacje można uzyskać w Parafii Św. Brata Alberta  w Elblągu przy ul. Częstochowskiej.

8. W dzisiejsza niedzielę wolontariusze parafialnego zespołu Caritas zbierają ofiary do puszek na przygotowanie paczek świątecznych dla potrzebujących rodzin z naszej parafii. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać

9. Do niedzieli palmowej włącznie przy filarze przed prezbiterium jest ustawiony kosz na produkty żywnościowe, które zostaną dołączone do świątecznych paczek na Wielkanoc dla rodzin, które potrzebują pomocy.

10. Prosimy o ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, które można składać w  zakrystii, Kancelarii Parafialnej lub na tacę.

11. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski.

12. Bóg zapłać za złożone ofiary na Katedrę .

13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
    – śp. Piotr Tadeusz Pazur – l. 49 z ul. Teatralnej,
   – śp. Helena Storbaczyńska – l. 86 z ul. Freta,
   – śp. Antoni Benedykt Pazdyka – l. 78 z ul. Morszyńskiej.