V Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2024

Dlaczego Jezus oddał swoje życie? By zrealizowało się Nowe Przymierze.
Czytaj dalej – JUTRO NIEDZIELA
  1. Rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii. Serdecznie witamy Ojca Rekolekcjonistę z Zakonu Karmelitów Bosych Mariusza Wójtowicza.

2.  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15.

3.  We wtorek 19 marca -Uroczystość Świętego  Józefa, Oblubieńca NMP. W tym dniu imieniny obchodzi Ksiądz Biskup Józef Wysocki. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

4.  W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej: 9.00 – dla dorosłych,                         16.30 – dla dzieci, 17.30 – dla dorosłych, 19.00 – dla młodzieży.

5. W sobotę 16.03. i w niedzielę rozpoczynamy  Nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Zakończenie Nowenny w niedzielę 24 marca 2024 roku. Porządek Nowenny: 21.00 Apel Jasnogórski, 21.20 – Nowenna. Zakończenie Nowenny: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Modlitwa w intencji Ojczyzny.

6. Za tydzień Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Błogosławieństwo i poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Przed Mszą św. o godz. 11.30 , poświęcenie palm na zewnątrz Katedry przy Krzyżu Misyjnym i procesja z palmami do Katedry.

7. Dzisiaj i w Niedzielę Palmową  ministranci i lektorzy z naszej Parafii sprzedają palmy na Niedzielę Palmową. Ofiary składane przy nabyciu palm są przeznaczone na fundusz ministrancki. Zachęcamy do nabycia.

8. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę są przeznaczone na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego.

9. Składam serdeczne podziękowanie a złożone ofiary na naszą katedrę.

10. Prosimy o ofiary na Kwiaty do Grobu Pańskiego.

11. Pozostało jeszcze 10 miejsc na sierpniową pielgrzymkę lotniczą do Medugorie. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy do kontaktu.

12. Dziś po Mszy Świętej parafialny zespół Caritas, zbiera ofiary do puszek z przeznaczeniem na jałmużnę wielkopostną dla osób potrzebujących. W ten sposób będziemy mogli wesprzeć 40 rodzin z naszej parafii przed świętami Wielkanocnymi. Za złożoną jałmużnę składamy Bóg zapłać.

11. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski.

12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
      śp. Ryszard Jachimowicz – l. 92 z ul. Hetmańskiej,
      śp. Stanisław Stolarski – l.80 z ul. Malborskiej