V Niedziela Wielkiego Postu – 03.04.2022

Boga nie można zamknąć w statycznym obrazie przeszłości. On wciąż pisze.
Czytaj dalej – JUTRO NIEDZIELA

1. Przeżywamy Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii. Nauki rekolekcyjne głosi Ojciec Stanisław Kreft – franciszkanin. Program rekolekcji jest umieszczony w Biuletynie Parafialnym, na stronie internetowej Katedry oraz w gablocie.

2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. W Katedrze adoracja Najśw. Sakramentu.15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego;17.15 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

3.  Po Mszy św. o godz. 18.00 w Katedrze Św. Mikołaja odbędzie się Koncert muzyki sakralnej „Nie lękajcie się …”. Po koncercie będzie zbiórka dopuszek z przeznaczeniem na rehabilitację Mikołaja – „Obudź się Miki”.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy św. o godz.18.00 i podczas nabożeństwa modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

5.  Odwiedziny chorych w czwartek od godz. 9.00.

6. W piątek nabożeństwo Nabożeństwo Drogi Krzyżowej:9.00 – dla dorosłych, 16.30 – dla dzieci,17.30 – dla dorosłych,  19.00 – dla młodzieży.

7. Za tydzień Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Poświęcenie i błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy św. Przed Mszą św. o godz. 11.30. Poświęcenie palmy na zewnątrz Katedry.

8. Zapraszamy serdecznie do udziału w kolejnej edycji Ekstremalnej DrogiKrzyżowej. Odbędzie się ona w nocy z 8 na 9 kwietnia. Przygotowane sącztery trasy – do Tolkmicka, Fromborka, Zielonki Pasłęckiej i pętla, którarozpoczyna i kończy się w Elblągu. Każda z nich ma ponad 40 km doprzejścia. Zapisy i więcej informacji u Księży Salwatorianów.Kontakt: FB: ELBLAG.  EDK, www.edk.org.pl.  48 519 858 899

9. Prosimy o ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

10. Bóg zapłać za złożone ofiary na Katedrę.

11. Do Domu Parafialnego można przynosić dary rzeczowe, które przekażemyjako wsparcie dla uchodźców z Ukrainy. Na plakacie w gablocie możnauzyskać informacje o potrzebnych produktach.

12. Synod 2021 – 2023 – zapytania synodalne – skarbona przy prezbiterium.

13. Służba liturgiczna dorosłych.

14. Serdecznie zapraszamy na premierę płyty zespołu Łukasza Geska RELIGION. Plan spotkania 09.04. jest następujący: 18:00 Msza św. z oprawą muzyczną zespołu RELIGION. 19:00 Prezentacja utworów z płyty połączona ze świadectwem Łukasza Geska. 19:45 Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa uwielbienia Boga. Po Adoracji wszyscy obecni za darmo otrzymają płytę zespołu RELIGION. Jednocześnie każdy, kto zechce, będzie mógł złożyć za nią dobrowolną ofiarę z przeznaczeniem na wyprodukowanie kolejnych krążków. Płyty zespołu RELIGION będą w taki sam sposób rozdawana następnego dnia czyli w Niedzielę Palmową 10.04. po wszystkich Mszach św. Naszą akcję chcemy połączyć także za zbiórką charytatywną. Stąd w sobotę będziemy zbierać kosmetyki dziecięce, które częściowo przekażemy dla matek mieszkających z dziećmi w Domu Samotnej Matki w Elblągu, a częściowo jako pomoc dla uchodźców z Ukrainy.

15. Dziś przy wyjściu z Kościoła Parafialny zespół Caritas zbiera ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla ubogich rodzin z naszej parafii.

14. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego  z dodatkiem Gość Elbląski. Jest również do nabycia Mały Gość Niedzielny dla dzieci.

15. W  minionym tygodniu odeszli do wieczności:
śp. Bogusław Ziółkowski – l. 71 z ul. Grochowskiej
śp. Mieczysław Ciumeryk – l. 70 z ul. Nowodworskiej