V Niedziela Wielkanocna – 14.05.2022

Od Przykazania Nowego do Nowego Jeruzalem. Trwa wielka odnowa.
Czytaj dalej – JUTRO NIEDZIELA

1.  Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30.

2. W dzisiejszą niedzielę o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza św. polowa przy Krzyżu przy ulicy Nizinnej. Okolicznych mieszkańców oraz pozostałych wiernych serdecznie zapraszamy.

3. Jutro św. Andrzeja Boboli – patrona śp. Ks. Biskupa Andrzeja Śliwińskiego. Msza św. za śp. ks. bpa Andrzeja zostanie odprawiona w poniedziałek o 18.00.

4. Dzieci pierwszokomunijne w białym tygodniu przychodzą na nabożeństwo majowe o godz. 17.30 i Mszę św. o godz. 18.00 do piątku włącznie.

5. We wtorek 17 maja Rocznica Poświęcenia Katedralnego w Elblągu.

6. Ksiądz Prałat Stanisław Borowiecki w latach 1982 – 1990 był wikariuszem w Katedrze Św. Mikołaja w Elblągu. Był opiekunem blisko trzystu osobowej wspólnoty Ruchu Światło – Życie. W niedzielę 22 maja o godz. 15.30 odprawi Mszę św. w Katedrze Św. Mikołaja z okazji Złotego Jubileuszu kapłaństwa. Ksiądz Jubilat zaprasza wszystkich oazowiczów i znajomych na Mszę św. o godz. 15.30 oraz na spotkanie wspólnoty w sali Domu Parafialnego o godz. 16.30.

7. Dzisiaj po Mszach św. przed Katedrą jest zbiórka do puszek z przeznaczeniem na utrzymanie i funkcjonowanie  Punktu Pomocy Ukrainie „Pomagajka”, stworzonego i prowadzonego przez Warsztat  Terapii Zajęciowej im. Matki Teresy z Kalkuty w Elblągu oraz wolontariuszy.

8. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę są przeznaczone na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego.

9. Już w piątek odbędzie się w Morągu kolejne nocne czuwanie młodzież diecezji elbląskiej. Zapraszamy młodzież od 8. klasy szkoły podstawowej.

10. 22 maja Służebnica Boża Paulina Jaricot – założycielka żywego Różańca, zostanie wyniesiona na ołtarze. Przygotowujemy się do tej uroczystości przez dziewięcio dniową nowennę. Członków żywego różańca zapraszamy 23 maja na Msze św. dziękczynną o godzinie 8:30, a po Eucharystii wspólna agapa w Sali kolumnowej.

9. Bóg zapłać za złożone ofiary na naszą Katedrę.

10. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski.

11. Po Mszy św. można nabyć Przewodnik po Katedrze Elbląskiej.

12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
      śp. Jan Kiwiało – l. 77 z ul. Grochowskiej,
      śp. Mirosław Bruno Kondrat – l. 73 z ul. Grochowskiej,
      śp. Janina Wanda Gierszon – l. 96 c ul. Krótkiej.