Uroczystość Wszystkich Świętych – 1.11.2020

Każdy może być święty! Zapytano kiedyś Matkę Teresę z Kalkuty, dlaczego ludzie nazywają ją „chodzącą świętą”? Odpowiedziała: „Nie powinniście się dziwić, jeśli widzicie we mnie Jezusa, ponieważ obowiązkiem nas wszystkich jest być świętym.” Do dzieła!

1. Obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w Katedrze będą odprawiane jak w każdą niedzielę: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00. Nieszpory z wypominkami za zmarłych o godz. 17.30.

2. Cmentarz Agrykola: Msza św. odpustowa o godz. 11.30 w Kościele Wszystkich Świętych . W tym roku procesji na cmentarz nie będzie.

3. Przez osiem dowolnych dni w ciągucałego miesiąca listopada można uzyskaćodpust zupełny za nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy zazmarłych. Jest to odpust pod zwykłymi warunkami. Odpust zupełny możnazyskać (dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej) jeden raz na dzień.Ponadto wierni, którzy odwiedzą kościół lub kaplicę w celu przyjścia zpomocą duszom zmarłych i odmówią : Ojcze nasz i Wierzę, mogą w DzieńZaduszny zyskać odpust zupełny. Można go zyskać od południa uroczystościWszystkich Świętych aż do końca  Dnia Zadusznego.

4. W poniedziałek 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w Katedrze będą odprawiane o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. Nabożeństwo w Katedrze za zmarłych po Mszach św. o godz. 10.00 i 18.00.

5. Czytelnie napisane kartki na  Zaduszki i Mszę św. Zbiorową za Zmarłych,można składać w zakrystii, Kancelarii Parafialnej lub na tacę. Różaniec z wypominkami za zmarłych codziennie o godz. 17.30. Msza św. zbiorowa za zmarłych o godz. 18.00

7. W środę wspomnienie Św. Karola Boromeusza, Biskupa.

8. 4 listopada w środę modlimy się za śp. Ks. Bpa Andrzeja Śliwińskiego i zmarłych kapłanów Diecezji Elbląskiej.

9. W tym tygodniu: I czwartek,  I piątek, I sobota miesiąca. Spowiedź półgodziny przed każdą Mszą św. Odwiedziny chorych na telefon.W I piątek Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 18.00. Żywy Różaniec w sobotę.

10. W najbliższy piątek zapraszamy tradycyjnie na „Pierwszy piątek dla zabieganych”. Nabożeństwo pokutne rozpoczniemy o 19:30, a po nim odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi świętej. Całość zakończymy Mszą Świętą wynagradzającą Sercu Pana Jezusa o 20:30.

11. Zachęcamy do włączenia się w akcję modlitewną „Różaniec do granic nieba”. Polega ona na codziennej modlitwie przez oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych. Schemat modlitwy możemy znaleźć na stronie www.rozaniecdogranic.pl. W naszej parafii będziemy łączyć się z całą Polską na modlitwie. Zapraszamy codziennie (od dziś do 8 listopada) na nabożeństwo różańcowe na godzinę 20:00. Będziemy również prowadzić transmisję z modlitwy na portalu społecznościowym Facebook.

12. Za tydzień przed Katedrą zbiórka do puszek przeznaczona na PomocPrześladowanym.

13. Pierwsza Komunia Św. w Katedrze Świętego Mikołaja odbędzie się w sobotę 15 maja 2021 roku o godz. 10.00 i 12.00.

14. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski.

15. Bóg zapłać za złożone ofiary na Katedrę. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę są przeznaczone na prace remontowe w Katedrze.

16. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

      śp. Marian Grabowski – l. 74 z ul. Mącznej

      śp. Irena Kukiełko – l. 87 z ul. 12 Lutego

      śp. Krzysztof Latuszek – l. 39 z ul. Kłoczewskiego

      śp. Jadwiga Mrozek – l. 83 z ul. Czerniakowskiej

      śp. Teresa Rabizo – Jeziorek – l. 86 z ul. Powstańców Warszawskich