Uroczystość Najświętszej Trójcy – 26.05.2024

Przysłowia mówią, że historia to mistrzyni życia. Dzisiejsze Słowo udowadnia, jak bardzo…
Czytaj dalej – JUTRO NIEDZIELA
(Fot. Ikona Trójcy Świętej według Rublowa)

1. Dzisiaj Niedziela Najświętszej Trójcy. Również w dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Matki.

2. Już dziś o 19:00 odbędzie się w naszej świątyni koncert organowy w ramach II Elbląskiego Festiwalu Organowego. Głównym wykonawcą będzie Małgorzata Trzaskalik-Wyrwa z Warszawy. Serdecznie zapraszamy!

3. Nabożeństwo majowe do piątku włącznie o godz. 17.30.

4. W czwartek 30 maja Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w Katedrze będą odprawiane o 7.00, 8.30, 10.00, 12.30 (po zakończeniu procesji) i o godz. 18.00. Msza św.  o godz. 10.00 będzie odprawiona  w Katedrze, po której wyruszy procesja eucharystyczna ulicami miasta  do czterech ołtarzy.

5. Trasa procesji: Katedra Św. Mikołaja, ulice: Mostowa, Stary Rynek, Wigilijna, Giermków, Hetmańska, 1 Maja, Przymurze, Rzeźnicka i Mostowa. Prosimy o dekorację okien  i modlitewny udział w procesji. Jest  to świadectwo naszej wiary. Na procesję w Katedrze na stolikach będą wyłożone teksty pieśni eucharystycznych. Dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Św. oraz te, które 9 czerwca będą obchodzić rocznicę Pierwszej Komunii Św. przychodzą w albach na Mszę św.  o godz. 10.00 i biorą udział w procesji Bożego Ciała.

6. Serdecznie zapraszam mężczyzn i młodzież męską do pracy w środę wieczorem i w Boże Ciało na  05.30 rano do rozłożenia kwiatów przygotowanie ołtarzy.

7. Bardzo prosimy dziewczynki do sypania kwiatów.

8. Dzisiaj uczestnicy w formacji grupy studenckiej przygotowującej się  do wyjazdu na wolontariat misyjny  do Peru w sierpniu i wrześniu bieżącego roku, po Mszach św. przed Katedrą będą zbierać ofiary do puszek z przeznaczeniem na podróż i pobyt  w wolontariacie misyjnym w Peru. Za każdą pomoc składają serdeczne podziękowanie.

9. Rocznica Pierwsze Komunii Świętej odbędzie się 09 czerwca podczas Mszy Świętej o 11:30. Próby do rocznicy:  28. maja 18:40 i 04. czerwca 19:00 Spowiedź 05. czerwca od 16:00.

10. Zostało jeszcze kilka ostatnich miejsc na pielgrzymkę samolotową  do Włoch od 03. do10. Października. Koszt 3000 zł + 500 euro. W programie między innymi Rzym, Neapol, Pompeje, Capri, Bari, Monte Casino. Więcej informacji na stronach internetowych i u ks. Łukasza Sołtysiaka. 

11. Jak co roku nasza diecezja organizuje wakacyjne rekolekcje oazowe dla dzieci i młodzieży w Mikoszewie i Mątowach Wielkich. Oaza to wspaniała forma spędzenia wakacji. To czas zabawy, modlitwy, odpoczynku i nawiązywania nowych relacji  z Bogiem i rówieśnikami. Rekolekcje organizowane są dla różnych grup wiekowych od 3 klasy szkoły podstawowej po liceum. Więcej informacji na plakatach w gablotach  i u ks. Łukasza.

12. W tym tygodniu kończą się zapisy na wyjazd na Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży Lednica 2000. Formularz zgłoszeniowy na naszym Facebooku.

13. Parafia Św. Brata Alberta zaprasza na XVI Forum Rodziny, które odbędzie się w dniach 03.-05. czerwca, pod hasłem: „W rękach Boga”. Każdego dnia o 18.00 Eucharystia z homilią, a po niej konferencja ks. Tomasza Wieczorka. Dokładne informacje na plakatach oraz na stronie internetowej parafii.

14. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego, z dodatkiem Gość Elbląski.

Oświadczenie Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych: „Stanowczy sprzeciw wobec działań MEN”