Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 22.11.2020

 1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Zakończenie Roku Kościelnego. Po Mszy św. o godz. 10.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata.
 2. Zachęcamy do zyskania odpustu zupełnego za zmarłych w listopadzie. Trzeba nawiedzić cmentarz i pomodlić się za zmarłych.
 3. Kartki na Zaduszki i Mszę św. zbiorową za zmarłych można składać w zakrystii, Kancelarii Parafialnej lub na tacę przez cały miesiąc listopad. Różaniec z wypominkami za zmarłych codziennie o godz. 17.30. Msza św. zbiorowa za zmarłych o godz. 18.00.
 4. Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się Adwent – okres przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego.
 5. Dzisiaj po Mszach św. przed Katedrą zespół Caritas zbiera ofiary do puszek z przeznaczeniem na działalność charytatywną diecezji i parafii. W Naszej parafii prawie 40 rodzin i osób samotnych uzyskuje pomoc żywnościową w czasie trudnej sytuacji pandemicznej. Za wszelkie okazane dobro i życzliwość składamy Bóg zapłać.
 6. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski.
 7. Pan Organista i Pan Kościelny roznoszą opłatki wigilijne. Zachęcamy do przyjmowania. W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy żądać upoważnienia do roznoszenia opłatków.
 8. Bóg zapłać za złożone ofiary na Katedrę.
 9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  śp. Bernard Świderski – l. 88 z ul. Odzieżowej,
  śp. Władysława Kiernicka – l. 98 z ul. Freta,
  śp. Teresa Barbara Lekowska – l. 86 z ul. Winnej,
  śp. Maria Kacicka – l. 69 z ul. 1 Maja,
  śp. Jan Czerniawski – l. 69 z ul. Orlej,