Pielgrzymka do Ziemii świętej

Wraz z Katolickim Biurem Pielgrzymkowym Soli Deo z Gdyni oraz biurem Santiago z Katowic zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Ziemi Świętej.

Termin: 27.01. – 03.02. 2023
Wylot z Warszawy

SPOTKANIE ORGANIZACYJNE
par. św. Mikołaja w Elblągu, ul. Mostowa 18, 18.09.2022 19:00

Cena: 1.626 zł + 670 USD
(złotówki i 520 USD płatne na konto biura, 150 USD w gotówce w Izraelu)

Kontakt
Maryla Lerch, Soli Deo Gdynia, Santiago Katowice: 501 340 575;
ks. Marek Piedziewicz, par. pw. św. Mikołaja w Elblągu: 608 472 585;

PROGRAM WYJAZDU

1 dzień: POLSKA–IZRAEL

Zbiórka na lotnisku w Warszawie 03:30, odprawa bagażowo–biletowa.Wylot do Tel Avivu o 05:55, przylot o 11:00. Zakwaterowanie w hotelu, chwila na odpoczynek, zwiedzanie Ziemi Świętej, kolacja i nocleg.

2 dzień: BETLEJEM

Śniadanie. Przejazd na Pole Pasterzy gdzie obwieszczono pasterzom nowinę o Narodzeniu Jezusa. Nawiedzenie Bazyliki Narodzenia Pańskiego – Grota Narodzenia. Nawiedzenie Kościoła Świętej Katarzyny. Przejście do Groty Mlecznej. Popołudniu Ain Karem: nawiedzenie Kościoła Nawiedzenia św. Elżbiety. Przejście do miejsca narodzin Jana Chrzciciela. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień: JEROZOLIMA

Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną. Wizyta w Betfage – początek tradycyjnej procesji Niedzieli Palmowej. Kościół Pater Noster z tablicami upamiętniającymi modlitwę Ojcze Nasz. Punkt widokowy na Górze Oliwnej. Kościół Dominus Flevit, gdzie Pan zapłakał nad Jerozolimą. Ogród Oliwny. Nawiedzenie Bazyliki Wniebowzięcia NMP oraz Góry Syjon z kościołem Zaśnięcia NMP, Wieczernika, a także Synagogi, w której znajduje się Grób Króla Dawida. Powrót do Hotelu w Betlejem. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień: CEZAREA NADMORSKA – HAJFA – NAZARET – KANA GALILEJSKA

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Morza Śródziemnego do Cezarei Nadmorskiej, ruiny starożytnych akweduktów. Przejazd do Hajfy, położonej u stóp Góry Karmel – nawiedzenie kościoła Stella Maris. Zwiedzanie miasta Hajfa (city tour). Przejazd do Nazaretu i Nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania z domem rodzinnym NMP i św. Józefa. Przejazd do Kany Galilejskiej – sanktuarium pierwszego cudu Pana Jezusa. Możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicach Tyberiady lub Nazaretu.

5 dzień: GÓRA 8 BŁOGOSŁAWIEŃSTW – KAFARNAUM – REJS ŁODZIĄ – RYBA ŚW. PIOTRA

Śniadanie. Transfer na Górę Ośmiu Błogosławieństw i do Tabghi, gdzie Jezus rozmnożył chleb i ryby. Przejście do Kościoła Prymatu Świętego Piotra. Przejazd do Kafarnaum – miasta cudów Chrystusa. W Kafarnaum z domem św. Piotra i ruinami Synagogi, której fundamenty pamiętają pobyt Pana Jezusa. Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim. Przerwa na lunch – rybę Świętego Piotra. Wjazd taksówkami na Górę Tabor. Przejazd do hotelu w Betlejem lub okolicy. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

6 dzień: JERYCHO – MORZE MARTWE

Śniadanie. Wyjazd do Betanii, nawiedzenie sanktuarium domu Marii, Marty i Łazarza. Przejazd Doliną Jordanu, po drodze pustynia Wadi Quelt. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w Qaser El–Yehud. Jerycho – postój przy punkcie widokowym pod Górą Kuszenia, przejazd nad Morze Martwe (czas wolny na relaksacyjną kąpiel ok. 3 h). Obiadokolacja i nocleg.

7 Dzień: JEROZOLIMA

Śniadanie. Wejście bramą Lwów do Starego Miasta w Jerozolimie. Przejście do kościoła św. Anny, obok Sadzawki Betesdy, dalej przez Stare Miasto do warowni Marka Antoniusza, gdzie znajdują się dwie pierwsze stacje Drogi Krzyżowej. Rozpoczęcie nabożeństwa Drogi Krzyżowej, przejście Via Dolorosa do Bazyliki Męki Pańskiej. Wejście na Golgotę. Zakończenie Drogi Krzyżowej przy Grobie Pańskim. Zwiedzanie Bazyliki. Czas wolny na zakupy na targu jerozolimskim. Spacer przez dzielnicę żydowską i ormiańską pod Ścianę Płaczu. Powrót do hotelu w Betlejem lub okolicy. Obiadokolacja nocleg.

8 dzień: TELAVIV–POLSKA – WARSZAWA

Przejazd na lotnisko w Tel Avivie. O 11:00 wylot do Warszawy. Lądowanie w stolicy ok. 14:00.

Cena zawiera:
Bilety lotnicze, opłaty lotniskowe, bagaż zasadniczy 23 kg i mały bagaż podręczny; transport klimatyzowanym autobusem na terenie Izraela, Składki na TFG 13 PLN/os oraz na TFP 13 PLN/os; zakwaterowanie (7 rozpoczętych noclegów) w pokojach dwu i trzy osobowych w hotelu 3*** – zgodnie z programem wycieczki; Wyżywienie – śniadania, obiadokolacje; Przewodnik z j. polskim; Rybę św. Piotra; Ubezpieczenie KL, NNW i bagaż ; bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, obligatoryjnych napiwków dla kierowców, przewodników i hoteli; dopłata do pokoju 1 osobowego 200 USD. Przy wylotach do Izraela paszport musi być ważny 6 miesięcy w dniu wylotu; program wyjazdu lub kolejność zwiedzania mogą ulec zmianie z przyczyn niezależnych;

W razie Pytań lub chęci zgłoszenia się na pielgrzymkę prosimy o kontakt z ks. Markiem. Oprócz podanego wcześniej telefonu można pisać na maila marcvs@o2.pl lub poprzez Messenger par. pw. św. Mikołaja w Elblągu.

Informacji udziela również p. Maryla Lerch pod podanym powyżej numerem telefonu.