PIelgrzymka do Meksyku

Wraz z Katolickim Biurem Pielgrzymkowym oraz biurem Santiago Tours serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Meksyku.

SPOTKANIE ORGANIZACYJNE:
Dom parafialny, ul. Mostowa 18 Elbląg, 15 czerwca 19:00;

KARTY ZGŁOSZENIOWE DOSTĘPNE W PARAFII OD SOBOTY 10.06.
Od ilości osób deklarujących tego dnia chęć wyjazdu zależy podjęcie ostatecznej decyzji o jego realizacji.

DZIEŃ l – MEXICO CITY
Zbiórka na lotnisku w Gdańsku. Odprawa bagażowo – biletowa. Przelot samolotem z międzylądowaniem we Frankfurcie do Mexico City. Po przylocie do stolicy Meksyku, transfer do hotelu i odpoczynek po przebytej podróży. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2 – GUADALUPE – TEOTICHUACAN
Śniadanie. Odwiedzimy Sanktuarium Matki Bożej w Guadalupe, patronki obu Ameryk. Zwiedzanie Sanktuarium i położonych obok zabytkowych kościołów. Po południu wyjazd do Teotichuacan (jeden z największych zespołów archeologicznych Mezoameryki) gdzie zobaczymy słynne piramidy Słońca i Księżyca oraz inne atrakcje tego miejsca. Powrót do hotelu, obiadokolacja.

DZIEŃ 3 – MIASTO MEKSYK
Śniadanie. Rano udamy się na Plac Trzech Kultur, gdzie znajduje się najbardziej historyczny kościół w całym Meksyku: Santiago de Tlatelolco, zbudowany na ruinach azteckiej dzielnicy Tlatelolco. Następnie zwiedzimy Katedrę i inne obiekty tego ogromnego miasta. Po południu pojedziemy do Muzeum Antropologicznego. Tam zapoznamy się z kulturami i cywilizacjami prekolumbijskimi. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Po kolacji, wieczorny spacer po Mexico City.

DZIEŃ 4 – MEXICO CITY – PUEBLA – CHOLULA – MEXICO CITY
Śniadanie. Pojedziemy przez cudowne pasmo gór do Puebli, ulubionego miasta Jana Pawła II. Tam zwiedzimy katedrę i piękną Kaplicę Różańcową u OO. Dominikanów. Odwiedzimy także miejscowość Cholula, gdzie zobaczymy największą piramidę Ameryki. Powrót do hotelu, obiadokolacja.

DZIEŃ 5 – MEXICO CITY – TAXCO
Śniadanie. Udajemy się do kompleksu jaskiń Cacahamilpa, gdzie podczas spaceru po jaskini zobaczymy dużo ciekawych formacji skalnych. Następnie przejedziemy do Taxco – miasta srebra, położonego malowniczo na zboczu góry. Przejazd do hotelu położonego na wzgórzu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6 – TAXCO
Śniadanie. Zwiedzanie Taxco, wizyta w centrum miasta i zwiedzanie kościoła St. Prisca, perły baroku meksykańskiego. Przejazd Autostrada Słońca do Acapulco. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 7, 8, 9– ACAPULCO
Trzy dni wolne. Zakwaterowanie w eleganckim ***** hotelu all inclusive przy plaży. Możliwość wielu atrakcji fakultatywnych: wspólny rejs statkiem po Zatoce Acapulco, sporty wodne, oglądanie zapierających dech w piersiach skoków do wody z wysokich na 45 metrów skał itp. Ale przede wszystkim kąpiele i relaks na pięknej plaży.

DZIEŃ 10 – ACAPULCO – HACJENDA KORTEZA– MEXICO CITY
Śniadanie. Żegnamy Acapulco i udamy się do hacjendy, która należała kiedy do Hernana Corteza, zwiedzanie hacjendy i posiłek w restauracji, która kiedyś była młynem cukrowy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg w Mexico.

DZIEŃ 11 – GUADALUPE – MEXICO CITY
Po śniadaniu udamy się ponownie na pożegnalną wizytę w Sanktuarium MB z Guadalupe. Potem indywidualne poznawanie życia i folkloru meksykańskiego w stolicy – Mexico City. Przejazd na lotnisko, odprawa bagażowo – biletowa. Wylot do Europy.

DZIEŃ 12 – PRZELOT DO POLSKI Wieczorny przylot do Warszawy.

CENA:
5200 PLN/os. + ok. 1100 USD/os. /+ ok. 250 USD/os. Wpłata na miejscu u przewodnika
Cena zawiera: Przelot samolotem (z międzylądowaniem i przesiadką). Przejazdy autokarem klimatyzowanym. Noclegi w hotelach ***/**** z klimatyzacją w pokojach dwuosobowych z łazienkami, w Acapulco hotel*****„all inclusive”. Wyżywienie HB: śniadanie, obiadokolacja. Zwiedzanie zgodnie z programem (kolejność może ulec zmianie). Opieka pilota-przewodnika.
Ubezpieczenie NW i KL. oraz składki na TFG 13 zł/os. TFP 13 zł/os
.Cena nie zawiera: Ubezpieczenia od chorób przewlekłych 170 PLN/os. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy lub 6% wartości imprezy (zwyżka za choroby przewlekłe). Napojów do obiadokolacji, poza Acapulco.

Uwagi: Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie; Dopłata do pokoju 1 osobowego 400 USD; Przy wylotach do Meksyku paszport musi być ważny 6 miesięcy w dniu przylotu do kraju;
Oferta została skalkulowana dla grupy 37 osób. Opłaty za imprezy fakultatywne w Acapulco np. rejs po zatoce Meksykańskiej ok 35 $, pokaz skoków ze skały ok 15 $, wynajęcie skutera wodnego 1 godz. ok 45 $, masaże na plaży w Acapulco ok 20

SZCZEGÓŁY LOTU:
Gdansk (GDN) – Poland Amsterdam (AMS) – Netherlands 22/01/2024 11:45 13:35
Amsterdam (AMS) – Netherlands Mexico City, Juarez International (MEX) – Mexico 22/01/2024 14:30 19:35Mexico City (MEX) – Mexico Amsterdam (AMS) – Netherlands 01/02/2024 21:55 15:10+1
Amsterdam (AMS) – Netherlands Gdansk (GDN) – Poland 02/02/2024 20:40 22:20

KONTAKT I INFORMACJE:
ks. Marek 608 472 585
p. Maryla Lerch 501 340 575