Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego – 16.05.2021

Wniebowstąpienie Pańskie (Benvenuto Tisi, 1520)

1. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30.

2. Dzieci, które w sobotę przystąpiły do Pierwszej Komunii Św. obchodzą Biały Tydzień. Przychodzą na nabożeństwo majowe na godz. 17.30 i na Mszę św. o godz. 18.00. Zakończenie Białego Tygodnia w czwartek.

3. Trwa Nowenna do Ducha Świętego. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

4. Jutro święto Poświęcenia Katedry Św. Mikołaja w Elblągu. Mszy św. o godz. 18.00 przewodniczyć będzie Biskup Elbląski dr Jacek Jezierski.

5. W przyszły poniedziałek (24.05.2021), po Mszy św. wieczornej, tj. ok. godz. 18:40, odbędzie się promocja wydanego przez naszą parafię przewodnika po katedrze. Jego główny autor, p. Bartosz Skop przedstawi ciekawostki związane z historią i wyposażenia naszej świątyni, a współautor, ks. Marek Piedziewicz, opowie o etapach tworzenia tej publikacji oraz przybliży teologię witraży naszej świątyni. Spotkanie potrwa ok. 45 minut, na jego zakończenie będzie mnożna nabyć przewodnik lub poprosić o wpis i autograf p. Skopa.

6. Nasza parafianka, Kinga Tkaczuk, zakwalifikowała się do chóru przygotowującego polską wersję hymnu Światowych Dni Młodzieży Lizbona 2021. Serdecznie gratulujemy Kindze oraz jej rodzinie tego sukcesu oraz zaangażowania w tak budującym dziele. Warto dodać, że już w ten weekend odbywa się w Krakowie pierwsza sesja nagraniowa.

7. We wtorek 101 rocznica urodzin Św. Jana Pawła II.

8. Zachęcamy do korzystania z Odpustu Zupełnego, który został ustanowiony dla Katedry Św. Mikołaja w Roku Św. Jakuba Większego Apostoła.

9. W piątek 21 maja podczas Mszy św. o godzinie 18:00, Ks. Piotr Chmura razem z kapłanami rocznika święceń 2019, będą sprawowali Msze św. dziękczynną za 2 lata posługi kapłańskiej.

10. Ruch Światło-Życie oraz Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zapraszają na Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Rozpoczniemy w sobotę o 19:30 godziną świadectw, następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Całość zwieńczymy Mszą wigilijną o 20:30.

11. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski.

12. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę są przeznaczone na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.

13. Bóg zapłać za złożone ofiary na Katedrę.

14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
– śp. Stanisława Danuta Kurs z Placu Wolności – l. 85
– śp. Romuald Janowicz z Kętrzyna – l. 72
– śp. Stanisław Tyszka z ul. Robotniczej – l. 90