Niedziela Trójcy Świętej – 4.06.2023

W różnych miejscach Biblii Bóg przedstawia samego siebie. I przekonuje, że jest Trójcą.
Czytaj dalej – JUTRO NIEDZIELA

1. Przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy.

2. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w niedzielę o godz. 17.30, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

3.  W poniedziałek, dnia 5 czerwca 2023 roku o godz. 11.00 w katedrze elbląskiej pod przewodnictwem Biskupa Elbląskiego, zostanie odprawiona Msza św. koncelebrowana z okazji 40 rocznicy święceń kapłańskich księży, którzy w 1983 roku przyjęli święcenia kapłańskie w Olsztynie. Do grona czcigodnych Jubilatów między innymi należą:     Ksiądz Prałat dr Zdzisław Bieg – Kanclerz Kurii Diecezjalnej Elbląskiej, Ksiądz Prałat Leon Juchniewicz – misjonarz w Ekwadorze. Ksiądz Kanonik Piotr Szpejewski obecnie pracujący we Francji a w latach: 1986 – 1988 w Parafii Św. Mikołaja w Elblągu.    Serdecznie zapraszamy do udziału w tej dziękczynnej Eucharystii.

4.  W czwartek 8 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w Katedrze będą odprawiane o godz. 7.00, 8.30, 10.00, około godziny     12.30 (po zakończeniu procesji) i o godz. 18.00. Msza św. o godz. 10.00 będzie odprawiona w Katedrze. Po Mszy św. o godz. 10.00 z Katedry wyruszy procesja eucharystyczna ulicami miasta do czterech ołtarzy. Trasa procesji: Katedra Św. Mikołaja, ulice: Mostowa, Stary Rynek, Wigilijna, Giermków, Hetmańska, 1 Maja, Przymurze, Rzeźnicka i Mostowa. Prosimy o dekorację okien i modlitewny udział w procesji. Jest to świadectwo naszej wiary. Na procesją będą rozdawane teksty pieśni eucharystycznych.     Dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Św.,  oraz te, które w tym roku obchodziły rocznice Pierwszej Komunii Św. przychodzą w albach na Mszę św.  o godz. 10.00 i biorą udział w procesji Bożego Ciała. Bardzo proszę, żeby nie parkować w Boże Ciało samochodów na ulicy Mostowej od nr 14 do końca ulicy, oraz na ulicy Rzeźnickiej do godz. 13.00.

5. Serdecznie zapraszam mężczyzn do pracy w Boże Ciało na godz. 5.30 rano do    przygotowania ołtarzy.

6. Próby do sypania kwiatów: poniedziałek, wtorek,  środa o godz. 17.30.

7. W czwartek 8 czerwca przypada IX rocznica ingresu pasterza diecezji Biskupa dra Jacka Jezierskiego. Pamiętajmy w modlitwie o Księdzu Biskupie Jacku.

8. Za złożone ofiary na Katedrę składamy Bóg zapłać.

9.  Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski.

10. Za tydzień w niedzielę dzieci z naszej parafii będą zbierały ofiary na dofinansowanie swoich kolonii, a do pierwszej niedzieli lipca przy prezbiterium będzie stała skarbonka na ten cel.  Parafialna kolonia letnia odbędzie się w tym roku w Zakopanem. Już teraz dziękujemy wszystkim dzieciom zaangażowanym w naszej parafii w różne wspólnoty: ministrantów, scholki, wolonatariatu caritas w szkole i przy parafii i oazie dziecięcej.

11.  W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
       śp. Janusz Steiborn – l. 65 z ul. Hetmańskiej,
       śp. Ireneusz Stanisław Jaworski – l. 72 z ul. z ul. Teatralnej.