Niedziela Miłosierdzia – 24.04.2022

Przez osiem dni Tomasz był naszym bliźniakiem w wierze.
Czytaj dalej! – JUTRO NIEDZIELA

1. Przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

2. W dzisiejszą niedzielę 24 kwietnia w ramach cyklicznej akcji charytatywnej „Pola Nadziei” odbędzie się przy kościołach zbiórka na rzecz Hospicjum Elbląskiego. Są w nią zaangażowani wolontariusze. Zachęcamy do ofiarności. Bóg zapłać za złożone ofiary.

3. W przyszłą niedzielę (1 maja) po Mszach św. przed Katedrą będzie zbiórka do puszek z przeznaczeniem na dzieła miłosierdzia – Caritas.

4. Z racji  Oktawy Wielkanocy, uroczystość św. Wojciecha została przeniesionaw tym roku na wtorek 26 kwietnia.

5. Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę do Świętego Gaju. Odbędzie się ona w sobotę 30.04. Zapisy trwają w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Koszt ubezpieczenia oraz przejazdu powrotnego wynosi 15 zł. Więcej informacji można uzyskać przy zapisach oraz na internecie.

6. We wtorek 26 kwietnia o godz. 17.00 i 19.00 w sali domu parafialnego odbędzie się spotkanie rodziców dzieci, które w sobotę 14 maja 2022 r. przystąpią do Pierwszej Komunii Św. Bardzo proszę o potraktowanie jednego terminu spotkań jako obowiązkowe.

7. W sobotę 7 maja i w niedzielę 8 maja w naszej Parafii odbędzie się wizytacjakanoniczna naszej Parafii, którą przeprowadzi Biskup Pomocniczy Diecezji Elbląskiej dr Wojciech Skibicki.

8. Ks. Biskup drWojciech Skibicki, Ks dr Wojciech Borowski, Ks. dr Marek Piedziewicz obchodzą swoje imieniny. Solenizantom życzymy dużo zdrowia i Bożego Błogosławieństwa.

9. 18 kwietnia Diakon Adam Gapys zakończył praktykę duszpasterską przed święceni kapłańskimi. Dziękujemy mu za piękna pracę i posługę w czasie praktyki. Zapewniamy  o naszej modlitwie

10. Bóg zapłać za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i na Katedrę.

11. Zwolniło się kilka miejsc na pielgrzymkę autokarową do Medugorie i na Bałkany planowaną od 09. do 22. lipca. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu.

12. Zapraszamy na Dzień Otwarty Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Zakonu Pijarów w Elblągu. Szkoła prowadzona jest przez Zakon Pijarów, stąd też całokształt jej działalności opiera się na systemie wartości chrześcijańskich głoszonych przez Kościół Katolicki oraz na systemie wychowawczym opartym na dwóch filarach, którymi są: pobożność – która jest potrzebna do pełnej formacji osobowości człowieka, oraz nauka – która pomaga w otwarciu się na drugiego człowieka i jest niezbędna w uzasadnianiu podejmowanych decyzji i krytycznym spojrzeniu na rzeczywistość. Zapraszamy do szkoły przy ul. Saperów 20 w Elblągu w środę 27 kwietnia 2022 r. od godz. 16.00 do godz. 19.00. To najlepszy czas żeby się spotkać, porozmawiać i poznać pijarskie liceum.

13. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski.

14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
      śp. Marianna Wołyniec – l. 92 z ul. 1 Maja,
      śp. Zbigniew Krzysztof Sanocki – l. 66 z ul. Ślusarskiej,
      śp. Aleksandra Cecylia Czarnogórska – l. 83 z ul. Hetmańskiej,
      śp. Józef Górka – l. 88 z ul. Giermków.