Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 21.11.2021

Przesłuchanie Jezusa obróciło się w przesłuchanie Piłata. A Ty jesteś z prawdy?
Przeczytaj artykuł na stacja7.pl

1. Dzisiaj uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – zakończenie roku kościelnego.

2. W niedzielę nieszpory z wypominkami za zmarłych o godz. 17.30. W dni powszednie różaniec z wypominkami za zmarłych o godz. 17.30.Msza św. zbiorowa za zmarłych codziennie o godz. 18.00.

3. W tym tygodniu obchodzimy w poniedziałek (22.11.) wspomnienie św. Cecylii, Dziewicy i Męczennicy – patronki muzyki kościelnej.

4. Serdecznie dziękujemy parafianom, którzy włączyli się w przygotowanie XIV Czuwania Młodzieży Diecezji Elbląskiej obchodzonego jako Światowe Dni Młodzieży w naszej diecezji. Dziękujemy paniom, które przygotowały posiłek, państwu Pastewskim za użyczenie przenośnej kuchenni, panu Łukaszowi Geskowi za użyczenie oświetlenia, a także wszystkim życzliwym parafianom, którzy przynieśli ciasto dla młodzieży.

5. Nasza parafia organizuje wspólne wyjście do kina na film „Nędzarz i Madame”. Jest to film opowiadający o życiu i duchowej drodze św. Brata Alberta – Adama Chmielowskiego. Seans odbędzie się 26 listopada (piątek) o godz. 20.00 w kinie Światowid”. Koszt biletu to 12 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Zapraszamy.

6. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek z przeznaczeniem na pomoc osobom biednym i potrzebujący. 50% – Caritas Parafialna i 50% Caritas Diecezjalna.

7. W niedzielę 28.11. o 19:00 odbędzie się w domu parafialnym spotkanie dla osób, które chcą pojechać na parafialną pielgrzymkę do Medugorie i na Bałkany planowaną na 08.-22.07.2022. Szczegółowe informacje nt. wyjazdu zostały zamieszczone na profilu Facebookowym naszej parafii.

8. Pan Organista Janusz Borowski i Pan Kościelny Jacek Wróbel rozprowadzają opłatki wigilijne na terenie naszej parafii. Zachęcamy do nabycia. W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy żądać upoważnienia .

7. Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się Adwent – okres przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego.

8. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski.

9. Bóg zapłać za złożone ofiary na naszą katedrę i na Seminarium Duchowne .

10. W minionym tygodniu odeszły do wieczności:
śp. Eugenia Orzeł z ul. Odzieżowe j– l. 94
śp. Irena Danuta Kowalewska z Alei Tysiąclecia – l. 87
śp. Jadwiga Reszka z Placu Wolności – l. 86