IX Niedziela zwykła – 2.06.2024

Każdy Dzień Święty uświadamia, kim jest Bóg i kim jestem ja.
Czytaj dalej – JUTRO NIEDZIELA
(Fot. M. Jaworski)

1. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna dzisiaj w niedziele o godz. 17.30. W dni powszednie procesja eucharystyczna i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Zapraszamy Żywy Różaniec , Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa, mężczyzn i młodzież męską do niesienia baldachimu, dziewczynki do sypania kwiatów. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała i poświęcenie wianków.

2.  W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. Wieczornej nabożeństwo i procesja eucharystyczna wokół Katedry.

3. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

4. W niedzielę 9 czerwca o godz. 19.00 odbędzie się w naszej świątyni drugi koncert organowy II Elbląskiego Festiwalu Organowego. Głównym wykonawcą będzie Kamila Levai (Kraków) –  Serdecznie zapraszamy.

5. W czwartek rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Elblągu (6 czerwca 1999 r.).

6.  W sobotę X rocznica ingresu pasterza diecezji biskupa dra Jacka Jezierskiego. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

7. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się 09 czerwca podczas Mszy św. O godz. 11.30. Próba do rocznicy: 4 czerwca o 19.00. Spowiedź 5 czerwca od godz. 16.00.

8. Odwiedziny chorych: czwartek, piątek i w sobotę od godz. 9.00.

9. XV Zjazd Apostolatu Margaretka odbędzie się 8 czerwca 2024 roku w kościele p.w. Trójcy Świętej w Elblągu.

10. Parafia Św. Brata Alberta zaprasza na XVI Forum Rodziny, które odbędzie się w dniach 3 – 5 czerwca, pod hasłem: „ W rękach Boga”. Każdego dnia o godz. 18.00 Eucharystia z homilią, a po niej konferencja ks. Tomasza Wieczorka.

Dokładne informacje na plakatach oraz na stronie internetowej parafii.

11. Zostało jeszcze kilka ostatnich miejsc na pielgrzymkę do Włoch w październiku. Więcej informacji na naszym parafialnym Facebooku i u ks. Łukasza

12. W wakacje 2025 odbędzie się w Rzymie światowe spotkanie młodzieży z Ojcem Świętym Franciszkiem. Duszpasterstwo Młodzieży naszej diecezji już teraz przyjmuje zapisy na ten wyjazd. Jego szczegóły są na Facebooku Młodzież Diecezji Elbląskiej. Serdecznie zapraszamy do poznania tej propozycji i jej harmonogramu.

13. 3 czerwca o godzinie 18.40 w Sali domu parafialnego odbędzie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Będzie to ostatnie spotkanie przed wakacjami. Proszę o potraktowanie spotkania jako obowiązkowego.

14. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Msza św. o godz. 8.30 zostanie odprawiona w intencjach Żywego Różańca. Po Mszy św. Różaniec.

15.  Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego, z dodatkiem Gość Elbląski.